LPG’ye 36 Kuruş Zam Geliyor!

Geçtiğimiz hafta benzine zam gelmişti. Bu hafta ise Perşembe gece yarısından itibaren geçerli olmak suretiyle LPG’ye 36 kuruş zam geliyor.
LPG’ye Zam Geliyor

Perşembe gününden geçerli olmak suretiyle LPG’ye 36 kuruş zam geliyor. Benzin ve motorin gruplarında ise herhangi bir fiyat değişikli beklenmiyor. Benzin fiyatlarının oldukça yüksek olması sebebiyle birçok vasıta sahibi oto gaz sistemini araçlarında kullanmayı tercih ediyor. Sadece oto gaz fiyatlarında ki artışlar, otomobil yakıt tüketimini eskisi kadar ekonomik yapamıyor.
Averaj 100km’de 10 litre benzin tüketen bir otomobil, oto gaz sistemiyle %20 fazla yakıt harcıyor. Böylelikle 100km’de 12 litre oto gaz tüketimi gerçekleşiyor. Eski dönemde benzin ve oto gaz arasındaki fiyat farkı yüksek olduğundan LPG sistemi, oldukça mantıklı ve ekonomik bir tercih idi. Sadece artan LPG tutarları bu arayı oldukça kapattı.
Averaj Bir Depo Oto Gaz Ne kadar ?

Averaj bir LPG tankına haiz binek aracın 40 litre depo hacmi bulunmaktadır. LPG şu anda 11.25 TL’den satılmaktadır. Böylece averaj bir LPG tankı 450 TL’ye dolmaktadır. Yeni gelecek zam ile beraber fiyat 464 TL’ye dolacak.
Güncel Akaryakıt Tutarları
Benzin Tutarları

İstanbul’da bir litre benzin fiyatı: 22,82 TL
Ankara’da bir litre benzin fiyatı: 22,93 TL
İzmir’de bir litre benzin fiyatı: 22,93 TL

Motorin Tutarları

İstanbul’da bir litre mazot fiyatı: 22,06 TL
Ankara’da motorin litre fiyatı 22,16 TL
İzmir’de motorin litre fiyatı 22,17 TL

TRİNK SAT
ARABAM KAÇ PARA ?

Bir cevap yazın