LG Display, Otomobillere Görünmez Hoparlör Teknolojisi Üretti!

1958 senesinde kurulan ve teknoloji alanında oldukça başarı göstermiş olan LG Display; otomobillere hususi ince hoparlör üretti. Cenup Kore-Seul menşeili olan LG Display; ileri görüntü teknolojilerinin yanında otomobiller içinde yeni bir ses teknolojisi olan İnce Aktüatör Ses Çözümünü (Thin Actuator Sound Solution) geliştirdiğini deklare etti. Meydana getirilen açıklamalar içinde yeniliğin 2023 yılının ilk yarısı itibariyle ticarileşeceği söylendi.
Geleneksel hoparlörlerin koni ve mıknatıs şeklinde unsurlarından dolayı iri ve ağır bulunduğunu ifade eden LG Display; İnce Aktüatör Ses Çözümünün tam aksi bulunduğunu söylüyor. İnce Aktüatör Ses Çözümü film tipi uyarıcı teknolojisinden dolayı ince ve hafiftir.

Fizyolojik Özellikleri:

150 mm-90 mm boyutlarındadır.
2,5 mm inceliğindedir.
Ek olarak ağırlığı ise; 40 g hafiftir.

LG Display, Başkan Yardımcısı ve İş Geliştirme Kısmı Başkanı; Yeo Chun-ho mevzu hakkında “Geleneksel olarak ağır ve hantal hoparlörü, alanı, tasarımı ve çevre dostu faktörleri yükseltmek ve daha ilkin asla olmadığı kadar üst düzey bir ses deneyimi sağlamak için son olarak teknolojimizi kullanarak yüksek kaliteli ‘görünmez’ bir ses çözümüne dönüştürdük.” söylemiş oldu. Ek olarak İnce Aktüatör Ses Çözümü, CES 2023 yenilik ödülünü aldı. Ödülü almasının sebebi ise; geleneksel hoparlörlerde bulunan neodimyum (Nd) elementini kullanmamasıdır. Bu element nadir görülen bir toprak elementi olduğu ve İnce Aktüatör Ses Çözümünde bulunmadığı için oldukça çevre dostudur. Ek olarak alan verimliliği, yenilikçi yaklaşımı da sebepleri içinde sayılabilir.
Son olarak sıkı ve yoğun boyutu, arabadayken ses kalitesindeki sapmayı engeller. Arabadaki alan verimliliğinin haricinde ses kalitesinde de negatif bir durum oluşmaz. İnce Aktüatör Ses Çözümü, kullanıcılar içinde yüksek bir 3D ses sunuyor.
Porsche’den Fanatik Bırakan Yeni Hoparlör Sistemi

Bir cevap yazın