Lastik Onarım Kiti Iyi mi Kullanılır

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Otomobilde lastikler yüzeyle temas eden parçalar olduğundan, en dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bölgelerin önderlik yapar. 
Hiçbir sürücünün karşılaşmak istemeyeceği sorunlardan biri de lastik patlamasıdır. Maalesef bazı zamanlarda kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda ne yapılacağını bilmek, lüzumlu malzemelere haiz olmak, sürücüler için büyük avantaj elde edecektir. Çekici çağırmak benzer biçimde yöntemlere de başvurulabilir.Yalnız bu tür yöntemler kendi imkanlarınızla problemi çözmenize nazaran büyük süre kaybı oluşturacaktır. Süre kaybı benzer biçimde büyük problemlerin önüne geçmek için en iyi seçeneklerden biri, lastik onarım kitine haiz olmaktır. İşte bu lastik onarım kitlerinin kullanımını ve bu hususta nelere dikkat etmeniz icap ettiğini bu yazımızda anlatacağız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Radyatör fanı devamlı çalışıyor? Sebebi Nedir?Lastik Onarım Kitinin ÖzellikleriTüm otomobil modellerinde kullanılabilen bu kit, kolay olarak, patlak yerin hava ile temasını keser. Bir oranda şişmesini sağlar ve bir tamirciye gidene kadar problemi çözer.
Kullanımı:Ilk olarak mümkünse aracınızı düz bir zemine alın, motorunuzu durdurun ve el frenini çekin.Kullanmadan ilkin 2-3 dakika süresince güzelce çalkalayın.Lastiğinizi patlatan nesneyi yerinden çıkartmayın.Sprey hortumunu çevirerek lastik sibobuna yerleştirin.Spreyi dik tutun ve düğmesine basın.
Lastik şişene kadar bu işleme devam edin.
İşlem tamamlandığında hortumu çıkarın. 5-10 dakika süresince yavaş hızlarda aracınızı kullanarak, lastiğin içindeki maddenin her bölgeye eşit bir halde dağılmasını sağlayın.Bu kiti bisiklete ve motosikletlerde de kullanabilirsiniz. Lastik onarım kitini kullandıktan sonrasında aracınızla kesinlikle yüksek hızlara çıkmayınız.Araçlarınızla nice güzel yolculuklara çıkmanız dileğiyle, trafikteki kurallara dikkat edin ve daima uygulayın. HoşçakalınİLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Motoru ısıtmadan hareket etmek zararı dokunan mı?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir