Lamborghini Huracan Modelini Geri Çağırıyor!

İtalyan süperspor otomobil üreticisi Lamborghini, Huracan modellerini geri çağırıyor! Sebebi ise üretim sürecinde meydana getirilen tehlikeli sonuç bir hata.
Huracan Modellerinde Eleştiri Hata!
Otomobil şirketleri kimi zaman sürücü güvenliğini tehdit edebilecek bir arıza ya da hata meydana gelmesi benzer biçimde durumlarda araçlarını geri çağırabiliyor. Geçtiğimiz dönemde Tesla, Ford ve Mercedes benzer biçimde otomobil üreticileri büyük ya da ufak problemler sebebi ile binlerce modelini geri çağırmıştı. Bu otomobil üreticilerine bir yenisi daha. İtalyan üretici Lamborghini, tehlikeli sonuç bir problem tespit etmesi sebebi ile Huracan modellerini geri çağırdı.

Lamborghini Huracan Modellerini Geri Çağırıyor!
Lüks spor otomobil denilince akla gelen ilk markalardan biri şüphesiz ki Lamborghini. İtalyan üretici, üretim sürecinde meydana getirilen tehlikeli sonuç bir hata sebebi ile Huracan modellerini geri çağırdı. Şirket, 2 Mayıs ile 9 Mayıs 2022 tarihleri içinde üretim bandından inen tüm  modellerini çağırdı. Üstelik söz mevzusu modeller; Huracan EVO ve Huracan STO.
Lamborghini’nin geri çağırmış olduğu modellerin tümü ABD’de içeriyor. Bununla birlikte şirket, 2 Mayıs ile 9 Mayıs 2022 tarihleri içinde 21 tane Lamborghini Huracan modeli ürettiğini söylüyor.
ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden (NHTSA) gelen bildiriye gore otomobillerdeki hata, sol kapının dışarıdan açılmasını engelleme potansiyeli taşıyor. Bu hata da, kaza benzer biçimde acil durumlarda sürücünün vasıta içinde sıkışmasına niçin olma potansiyeline haiz.
Lamborghini Huracan modellerinin bu problemininin deposu kapıyı açan kablonun güvenlik klipsinin doğru konumlandırılmaması. Şirket, şu an için bir problem teşkil etmese bile söz mevzusu kablonun zaman içinde gevşeyip kapının açılmasını engelleyebileceğinden şüpheleniyor.

Lamborghini Problemi {Nasıl} Keşfetti?
Lamborghini’nin Huracan modellerinde meydana gelen bu probleminin keşfedilme şeklide oldukça garip. Bir şirket çalışanının hat sonu kalite kontrollerini gerçekleştirirken rastlantısı ile ortaya çıkıyor. Rastlamış olduğu şey ise; Bowden olarak adlandırılan kablodaki güvenlik klipsinin doğru takılmadığı bir kapı kolu. Bu tesadüf sonrası şirket vakit kaybetmeden derhal detaylı bir soruşturma başlatıyor. 2 Mayıs ile 9 Mayıs 2022 tarihleri içinde banttan indirilen 21 tane Huracan modeli de bu şekilde banttan indirilmiş olduğu için geri çağırılıyor.
2. El Lamborghini Huracan İlanları

Bir cevap yazın