KYMCO, Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv ile Motosiklet Üretecek!

CV3 Modelinin Lansmanı İçin Ülkemize Gelen KYMCO CEO’su Chun-Ping Ko Müjdeyi Verdi!  Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafınca temsil edilen KYMCO’nun kısa süre ilkin dünyada satışına başladığı üç tekerlekli CV3 modelinin lansmanı; Tayvan’dan gelen KYMCO tepe yönetiminin iştirakı ve Doğan Trend Otomotiv’in ev sahipliğinde Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşti.
Türkiye’de motosiklet üretimle ilgili planlar da ilk kez açıklandı. 550cc 52HP’lik motoruyla kendi sınıfının en güçlüsü olarak öne çıkan ve öndeki iki tekerleği yardımıyla virajlarda oldukça daha güvenli sürüşe olanak veren KYMCO CV3 ise lansmanla beraber Türkiye’de satışa sunuldu. Elcik ısıtma, anahtarsız çalıştırma, ayarlanabilir ön cam, kişiselleştirilebilen sürücü sırt desteği, yenilenmiş Noodoe dijital ekranı benzer biçimde daha birçok teknolojik özelliğiyle motosiklet severlerin beklentilerini yükseltmek için geliyor.
KYMCO CEO’su Chun-Ping Ko, “Türkiye’de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz” diyerek yeni model lansmanında yatırımla ilgili müjdeyi de verdi. 
Küresel çapta yılda 1 milyonun üstünde scooter, motosiklet ve ATV üretimi gerçekleştiren KYMCO markasının CEO’su Chun-Ping Ko ile Doğan Trend Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin ve Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Görevli Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar’ın katılımıyla Adile Sultan Yalısı’nda KYMCO CV3’ün Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Markanın ürün gamındaki en teknolojik ve kuvvetli scooter KYMCO CV3’ü 2022 model olarak, 369.900 TL’den Türkiye’de satışa sunmaya başladı. Lansman toplantısından ise yatırım müjdesi geldi. Ülkemizi ziyaret eden KYMCO CEO’su Chun-Ping Ko, “Türkiye’de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz” diyerek üretim müjdesini verdi. Doğan Trend Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin açılış konuşmasında “KYMCO ile ikinci sezonumuzu yaşıyoruz. Kullanıcılarımızdan aldığımız pozitif geri dönüşlere dayanarak motosikletlerin kalite ve sağlamlıklarını deneyimledik. Birlikte çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren üretim için lüzumlu yerin oluşmasını beklemiştik. Nihayet bu ziyaretlerinde ikna oldular ve bu güzel haberi paylaşmak mümkün oldu. En kısa zamanda emek verme gruplarımızı kurarak üretim için uygun modeli ve öteki mühim hususları değerlendirmeye başlayacağız” dedi. 
Hedef Montajla Başlamış olacak İş Birliğimizi Adım Adım Avrupa’ya İhracata Taşımak! 

Yeni iş birliği süreciyle ilgili basın toplantısında soruları yanıtlayan Doğan Trend CEO’su Kağan Dağtekin, “Türk pazarına uygun ürünlerin ilk etapta CKD (montaj) tipi üretimle bu yolculuğa çıkmaya karar verdik. Arkasından hedefimiz yerlileştirilme oranının artırılması olacak. Bir mertebe vermek açısından bir montaj tesisinin anlamlı olması için model başına 5000 tane ve üstü üretmek gerekiyor. Bu şekilde başlayıp zaman içinde geliştireceğiz. KYMCO’nun Avrupa’daki pazar oranı %11’e ulaştı. Heyecanımız uzun solukta Türkiye’den Avrupa’ya ihracat yapabilmek. Bu hayalle yola çıktık, başarırız. En üst düzeyde ziyaretimize gelen KYMCO’dan tüm desteği alacağımızın sözünü aldık” açıklamasında bulunmuş oldu. Türkiye’nin mühim bir otomotiv üretim üssü olduğuna da dikkat çeken Dağtekin, “Türkiye otomotivde oldukça mühim bir üs. 2 milyona yakın üretim kapasitesi ve bunu destekleyen yan sanayisi var. Avrupa’nın bu anlamda bir ihtimal en gelişmiş ülkelerinden biriyiz. Motosiklette de otomotivde gösterdiğimiz başarıyı tekrarlayıp, Avrupa’ya yönelik motosiklet üretimi yapabileceğimize de inanıyoruz. O yüzden iç pazardaki payımızı büyütmemiz, iç pazardaki hacmimizi artırmamız oldukça mühim” diyerek sözlerini tamamladı.  
KYMCO 2022 Sonunda Ülke Genelinde 26 Yetkili Satış Noktasına Ulaşacak!  

Türkiye’de bayi ve servis ağını her geçen gün artıran markanın CV3 lansmanında, Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Görevli Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar; “2 senede Türkiye genelinde 22 yetkili satış noktası ve 30 yetkili servis noktasına ulaştık. Yıl sonuna kadar hedefimiz Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Mersin ve Samsun’u da dahil ederek toplam 29 bayi noktasına ulaşmak. Bu daha ilk faz. İlerleyen yıllarda hem satış hem de servis noktalarımızı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.  
Sınıfının En Kuvvetli 3 Tekerlekli Çift Silindirli Motosikleti: CV3 
Önde çift toplam 3 tekerlekli model sınıfının en güçlüsü olarak dikkat çekiyor. Meşhur AK 550 modeliyle aynı motor bloğuna haiz olan model, 550cc’lik 8 supaplı, çift silindirli, sıvı soğutmalı motora haiz ve 2 kademeli güç modu bulunuyor. Maksimum güç 7500 d/d’de sağlanırken 5750 d/d’de 53 Nm maksimum tork değerine ulaşılabiliyor. CVT otomatik şanzıman ile de kesintisiz güç aktarımı gerçekleşebiliyor. 
Kişiselleştirilebilir Sürücü Sırt Desteği ve Ön Cam ile 2 Değişik Renk Seçeneği 
KYMCO’nun ilk 3 tekerlekli scooter modeli olan CV3, ayarlanabilir özellikleri ile sürüş konforunu maksimum seviyede sağlıyor. Kişiselleştirilebilir sürücü sırt desteği, ayarlanabilir ön cam, anahtarsız çalıştırma sistemi, sele altı güç çıkışı ve ısıtmalı elcik ile sürüş konforunu en düzeye çıkaran CV3, siyah ve yeşil renk seçenekleri ile satışa sunuluyor.  
Teknoloji ve Güvenlik Donanımı: Elektronik Kitlenebilir Süspansiyon, LED Farlar ve Noodoe Dijital Ekran 

LED farlar, sinyaller ve stoplar, elektronik kilitlenebilir ön süspansiyonlar, 6 inçlik Noodoe dijital ekran, hız sabitleyici benzer biçimde güvenlik teknolojileri ile destekleniyor. KYMCO CV3’te ek olarak 4 kademede ayarlanabilen fren sistemi, manuel el freni ve ayak freni de bulunuyor. 2140 mm uzunluk, 960 mm genişlik ve 1475 mm yüksekliğindeki KYMCO CV3’ün sele yüksekliği 795 mm ve aks mesafesi ise 1580 mm. Kuru ağırlığı 280 kilogram olan motosikletin yakıt deposu ise 15,5 litre. Sele altındaki eşya gözü bir tane tam boy kaska ev sahipliği yapabiliyor. Ek olarak güç çıkışı ve aydınlatmasıyla da karanlık ortamlarda pratiklik sağlıyor.  
KYMCO Hakkında 
Dünyanın önde gelen powersports markalarından biri ve tüm dünyadaki tüketicilerin kalbini kazanan araçlar yaratma misyonuyla hareket eden KYMCO, kullanıcılarına günlük yaşamda en iyi sürüş deneyimini sunmak için devamlı kendini geliştirmeye devam ediyor.   KYMCO’nun güncel ürün gamı; scooter’lar, motosikletler, mobilite scooter’lar, ATV’ler ve ticari araçlardan oluşuyor. KYMCO ile ilgili daha detaylı bilgiye ise www.kymco.com.tr web adresinden ulaşılabiliyor.  
Doğan Trend Otomotiv Hakkında
Doğan Trend Otomotiv Tecim Hizmet ve Teknoloji A.Ş., Doğan Tüm ortaklık çatısı altında otomotiv ve mobilite alanlarında etkinlik gösteriyor. Teknolojik, alan kişi odaklı ve keyifli bir edinim sunan markaları tüketicilerle bir araya getiriyor. Marka temsilciliklerinin yanısıra ülke çapında bayileri ve perakende satış-servis noktaları ile kiralama operasyonları da bulunan Doğan Trend Otomotiv ile alakalı güncel bilgilere www.dogantrend.com adresinden ulaşılabiliyor.       
 
 

Bir cevap yazın