Kymco Downtown 250i Türkiye’de Satışa Sunuldu

Türkiye’de fazlaca sevilen motosiklet markalarından birisi olan Kymco, üretimlerine hız kesmeden devam ediyor. Bilhassa Scooter segmentinde kullanıcıları bir fazlaca mutlu eden Tayvan menşeili şirket, bu yolda güvenli adımlarla yürümeye devam ediyor. Kymco markası, 1964 yılından beri 7 milyondan fazla tane Scooter satmıştır. Toplamda 60 tane değişik modele haizdir. Bilhassa Uzak Doğu ve Asya pazarına hakimdir.
Maxi Scooter segmentinde bulunan Kymco Downtown 250i, tasarımıyla ve özellikleriyle kullanıcıları adeta büyülüyor. Kymco markası, Nisan ayında meydana getirilen Motobike İstanbul 2022’de tüm yeni modellerini sergilemişti. Fakat bu sergiden sonrasında da yeni modeller eklenmeye devam ediyor. Bu modellerden en önemlisi şüphesiz Kymco Downtown 250i olacak. Bu model temmuz ayından itibaren Türkiye’de satışa çıkacak.
Kymco Downtown 250i Tasarımı {Nasıl}?

Motosikletin ön paneline bakacak olursak, yarı analog yarı dijital göstergesi yardımıyla bazı mühim bilgileri motosikleti kullanırken bile kaçırmayacaksınız.
 Motosikletin ön farları ise Bajaj modelinden alıştığımız benzer biçimde yuvarlak LED yapıda tasarlanmış. Bu farlardan gündüz farı yuvarlak bir çerçevede yanarken, gece farları ortadan yanıyor. İki farın ortasında bulunan buruna benzer yapı ise, motosiklette insansı bir hava yaratmıştır. Her ikisinin altında bulunan “V” şeklindeki sinyal kolları da hakkaten fazlaca zekice tasarlanmış ve motosiklete sportif bir görüntü katmıştır.
Kymco Downtown 250i Özellikleri Nedir?

Kymco Downtown 250i modelinde standart olarak sunulan, fakat birçok modelde ek özellik olan ABS ile güvenliği bir üst seviyeye taşıyor. Bununla birlikte bir öteki standart özellik olan, yolcu sırt dayama desteği de birçok modelde bulunmuyor.
Motosikletin gövdesine bakacak olursak, 192 kilogram ağırlığa haiz olan Downtown’un sele yüksekliği ise 810mm’dir. Bununla birlikte aks mesafesi ise 1,553 mm’dir. Yakıt deposuna baktığımızda ise toplamda 12.5 litre kapasiteye haizdir.
Alüminyum alaşımlı jantları yardımıyla ağırlıktan bir fazlaca tutum eden Downtown, ek olarak ön arka disk ABS fren özelliği yardımıyla yüksek hızlarda bile durmakta zorlanmıyor. Motosikletin arkasında bulunan, çift salıncaklı ayarlanabilir çift hidrolik amortisörleri ve ön kısmında bulunan Teleskopik çatal amortisörler yardımıyla her türlü yol koşulunda kusursuz bir konfor sağlıyor.
Kymco Downtown Motor Özellikleri
Yeni Euro 5 Standartlarına haiz motoru, 4 zamanlı, sıvı soğutmalı, tek silindir özelliklerine haizdir. Bu motor bloğu 7750 devirde 22.6 hp güç üretebilir. Ek olarak 6650 devirde de 21.63 Nm tork üretiyor. Otomatik vitese haiz şanzımanı ile de 100 km’de ortalama 3.5 Litre yakıt tüketimine haizdir.
Kymco Downtown 250i Fiyatı Ne Olacak?
Kymco markası Downtown 250i modeli 2022 Temmuz itibariyle tavsiye edilen satış fiyatı 134.900 TL’dir. Fakat markaya gore bu fiyat lansman için geçerlidir. Lansman fiyatı güncellendiğinde 150 bin TL’ye kadar artması umut ediliyor.
Peki sizler Kymco Downtown 250i modelini sizler {nasıl} buldunuz?
TRİNK SAT

Bir cevap yazın