Kia’dan 12 Yeni Model Geliyor!

Cenup Kore merkezli otomobil üreticisi olan Kia, bir yılda 12 yeni model getireceğini deklare etti. Marka, 2020 senesinde Plan S stratejisini açıklamıştı. Bununla birlikte Kia, 2021 senesinde duyurulan kurumsal dönüşüm hikayesiyle de yenilenmişti. Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, “İlham Veren Seyahat” başlığıyla düzenlenen etkinlikte, markanın gelecek hedeflerini ve vizyonunu paylaştı.
Kia’dan 12 Yeni Model
Ağyel, 2022 senesinde yeni modellerle ürün gamını genişletmeye devam edeceklerini söylemiş oldu. Bununla birlikte “Tedarik, üretim ve Döviz Kuru kaynaklı mevzular tüm sektörü etkiledi. Arz talep dengesinin üretim aleyhine bozulmuş olduğu bir dönem yaşadık. Buna karşın sürdürülebilir iş modelimizi, istikrarlı bir halde devam ettiriyoruz. 2022 senesinde toplamda 12 modeli Türkiye pazarında satışa sunacağız. ‘Kuvvetli Üçlü’ olarak konumlandırdığımız Picanto, Rio ve Stonic modellerimiz, Kia’nın amiral gemisi Sportage modelinin beşinci nesli ve SUV denilince akla ilk gelen modellerimizden Sorento ile pazar payımızı yüzde 3’ün üstüne çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

SUV’a Artan İlgi
Markanın Türkiye Genel Müdürü, beşinci nesil Sportage’i geçtiğimiz günlerde satışa sunduklarını hatırlattı. “SUV modellerine talep her geçen yıl artıyor. 2021 senesinde SUV modellerinin toplam otomobil satışlarındaki oranı yüzde 34’e ulaştı. Stonic, XCeed, Yeni Sportage ve Yeni Sorento ile gene iddialıyız. Yeni Sportage ile bu yıl C SUV segmentindeki satışlarımıza ivme kazandırdık” diye de ekledi.
Sevilen otomobil üreticisi Kia, 2027 yılına kadar 14 elektrikli model geliştireceğini duyurdu. Bu strateji kapsamında geliştirilen iki yeni model ise: EV6 ve Yeni Niro EV. Kia global, 2021 senesinde süregelen dönüşüm macerası ile markanın logosundan sloganına kadar bir sürü değişime tanık olmuştuk. Bununla birlikte geçtiğimiz senenin son çeyreğinden itibaren yeni logolu araçları da Türkiye yollarında görmeye başladık. Bu doğrultuda Can Ağyel, ” Bayilerin yenileme ve yapılandırma süreci başladı. Kia’nın hedefleri doğrultusunda 2023 yılının sonuna kadar tüm bayilerimiz de bu değişiklik sürecini tamamlamış olacak” dedi.

2022 Kia EV6 Modeli Haziran Ayında Türkiye’de
Kia’nın yeni elektrikli modeli EV6, Avrupa’da 2022 Senenin Otomobili ödülünü kazanmıştı. EV6, Haziran ayında GT-Line 4×4 versiyonu ile devletimizde satışa sunulacak. Üstelik model, WLTP verilerine bakılırsa tek bir şarjla 506 kilometreye kadar sürüş menziline haiz. Bununla birlikte, Avrupa’daki gelişmiş 800V şarj teknolojisi ile de yalnızca 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edilebiliyor.
Sıfır Km Kia Modelleri ve Tutarları

Bir cevap yazın