Katlanabilir Elektrikli Motosiklet Tatamel 2023 CES Fuarı’nda!

Bu yılki CES Fuarı‘nda tanıtımı meydana gelen katlanabilir elektrikli motosiklet Tatamel büyük ses getirdi. Tatamel, elektrikli bir motosiklet olmasının yanında katlanarak bir bavul haline gelebiliyor. Ek olarak bu elektrikli motosiklet tasarımı, fuar tarafınca “İnavosyon Ödülü”ne layık görüldü.
Katlanabilir elektrikli motosiklet, birkaç saniye benzer biçimde bir sürede taşınabilir hale geliyor. Aynı şekilde birkaç saniyede elektrikli bir motosiklet haline geliyor. Elektrikli motosikletin bu yıl içinde satışa sunulacağı söyleniyor.

Tatamel, geride bıraktığımız senelerde de karşımıza çıkmıştı. İlk tanıtımında daha prototip aşamasındaydı fakat katlanabilir gövdesi yardımıyla masanın altında bile konulabiliyordu. Şimdi ise son haliyle 2023 CES Fuarı’nda tanıtımı yapılmış oldu.
Icoma firmasının çıkardığı Tatamel, Japonya’da bulunan dönüştürülebilir oyuncaklardan esinlenilerek ortaya çıkmış. Motosikleti taşımak oldukça rahat zira katlandığında bir bavul halini alıyor. Ek olarak sürücülere de park problemi yaşatmayacak. Katlanabilir elektrikli motosiklet yardımıyla Japonya’nın park sorunundan sürücüler kaçabilecek.

Hem de katlanabilir elektrikli motosiklet dair birkaç teknik informasyon vermek gerekirse;

Ağırlığı 50 kilogram’dir.
30 km menzil vaat ediyor.
40 km/s hıza çıkıyor.
600 watt elektrik motoru var.
Toplam şarj süresi ortalama 3 saattir.
Ek olarak mobil cihazları kolaylıkla şarj ediyor.
Motosiklet halindeyken ön bölümde 10 inç, arka bölümde 6,5 inçlik lastikler mevcut.
Kapalı konumda ise taşıma açısından oldukça ergonomik, bavullardakine benzer iki küçük tekerlek mevcut.

Fiyatının ise, 4.000 dolar civarı olması umut ediliyor. Ek olarak katlanabilir elektrikli motosiklet daha geliştirme süresince olduğundan dolayı; çıkacağı tarihe kadar çeşitli geliştirmeler yapılacağı ifade ediliyor.
Son olarak eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz; “Honda Elektrikli Motosiklet Hücumu: 3 Yılda 10 Yeni Model” başlığımıza da göz atabilirsiniz.
Kaynak-1

Bir cevap yazın