Oto haber

kasko hangi durumlarda ödeme yapmaz

Kasko ne vakit, hangi hallerde ödeme yapmaz? Kasko sigortası, hazırlanan poliçe kapsamında kaza neticesi meydana gelen zararın bir kısmını yahut tamamını karşılayabilir. Yani, sürücüler trafik sigortası yaptırmadan aracınızı kullanamıyor fakat, kaskoyla alakalı bu türlü bir mecburiyetleri yoktur. Bu haberimizde sizler için kasko yaptıranların yahut yaptırmayı düşünenlerin sık sık sorduğu soruları yanıtlayacağız: ‘Kasko ödemesi nasıl olur’ ve ‘ ’? Ancak bunun beraberinde kaza oranlarına baktığımızda başka ulaşım şekillerine kıyasla en yüksek kaza oranı dahi kara yolundadır. Kasko yardımıyla sizin kontrolünüzden özgür olabilecek bölgesel tehlikelere karşı dahi koruma altında olabilirsiniz.

 

Kasko hangi hallerde ödeme yapmaz Kasko ile aracınızı fazlası riske karşı yaşayacağınız zararları teminat altına alır. Bu gibi hallerde vaka yerine polis çağırılır ve lüzumlu olan tutanağı polis tutar. Ve böylece başka kazalarda olduğu gibi sigorta şirketinin bilgilendirilmesinin sonrasında başka işlemler sırayla gerçekleştirilir. Bu süreçte alakalı makamların yaptığı arama çalışmaları netice vermediyse alakalı makamdan bir yazı alınarak sigortacı tazminatı öder. Genel olarak kaskonun karşıladığı hasarlar arakçılık, arakçılık girişimleri, kundaklama, yangın gibi durumlardır. Ancak vasıta sahibiyseniz ve aracınızı trafiğin yoğun olduğu bir yerde tüketiyorsanız, bunun için kasko kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Hasarsızlık indiriminden faydalanmak istiyorsanız, aracınızın bir sene süresince hiç bir şekilde hasar almamış olması gereklidir.

 

Kasko Sigortamı Sürekli Yenilemek Zorunda Mıyım? Eğer aracınızın çoğu kere kere kaskolu olmasını istiyorsanız, her sene tertipli olarak kaskonuzu yenilemeniz gereklidir. Yukarıda dahi belirttiğimiz üzere, kasko her hali karşılamaz. Genellikle yanma, çalınma, çalınma teşebbüsü yahut çarpılma gibi hallerde, aracınızın kaskosu döneme girer. Bahsedilen çalınmadan maksat, aracınızda parça çalınması (Ayna, teyp yahut lastik vb.) sebebiyle aracınızın zarar görmesi de bu sigorta türünün teminatları altına girmektedir. Bu şekilde parasal anlamda bir sorun yaşamadan aracınızı emniyete temin edebilirsiniz. Araç Kiralama Ofisleri

Designed By Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz Kaskonuzun hasarları karşılamayacağı durumlar nelerdir? Ana teminatlar çarpma, yanma, çalınma gibi karşılaşma riski en çok olan halleri karşılar. Kasko sigortasının karşıladığı zararlar umumi ve ilave teminatlar olmak suretiyle ikiye ayrılıyor. Bu teminatların bir yahut birkaçının yer almadığı sigorta poliçeleri Dar Kapsamlı Kasko Sigorta Poliçesi olarak adlandırılıyor. Kasko teminatlarının sigorta firmaları yönünden sağlanması için sigortalının yerine getirmekle yükümlü olduğu birtakım şartlar sahip olunan.

 

Tahmini zarar sayısını sigorta şirketine mantıklı bir süre içerisinde duyurmak, mecburi durumlar dışında hasarın gerçekleştiği yer yahut hallerde farklılık yapmamak ve ganimet halinde yetki sahibi makamlara açıklamada bulunmak dahi bu şartlar arasında yer almakta. Kaskonuzun sağladığı güvenceleri tam manasıyla bilmeniz, gereksinim duyduğunuzda size yarar sağlayacaktır. Araç sürücüleri yönünden en çok merak edilen konulardan biri olan; leridir. Trafik Kazaları Hakkında Öncelikle sizleri kazaya niçin durumlar ve bilgileri ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz. Maalesef trafik kazalarının oranları epey yüksek ve fazlası şoför kaynaklı yaşanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün