Karşınızda Volkswagen’in Elektrikli Sedanı ID.7!

Elektrikli vasıta yolculuğuna iddialı modellerle devam eden Volkswagen, şimdi de ses getiren ID.7 ile karşınızda. Markanın elektrikli Passat’ı olarak adlandırılan bu vasıta, Alman otomotiv devinin ID ailesine eklediği ilk elektrikli sedan. Markanın ID.3 ile başlamış olan elektrikli vasıta serüveni SUV ve Crossover ile devam etmişti. Devletimizde bir fazlaca sevilen sedan modellere bir yenisini ekleyen elektrikli Volkswagen ID.7’nin de büyük ilgi görmesi umut ediliyor.

Etkisinde bırakan tasarım detaylarıyla donatılan Volkswagen ID.7, ilk bakışta haiz olduğu hızı ve gücü yansıtıyor. Modelin beğeni toplayan tavan tasarımı bu aşamada büyük etkiye haiz. Arkaya doğru eğim kazanan tavan, aracın sürtünme katsayısını 0,23’e indirerek yakıt tüketimini azaltmaya destek oluyor. Zekice tasarlanan ID.7’nin aerodinamik özellikleri yardımıyla beden boyutlarından da tutum edilmek zorunda kalınmamış. Aracın genişliği ve 5 metreyi kabul eden uzunluğu yardımıyla ferah bir seyahat alanı bırakılmış.

Volkswagen’in Şimdiye Kadarki En Kuvvetli Elektrikli Motoru
Alman otomotiv devi Volkswagen, ID.7’in şimdiye kadarki en kuvvetli elektrikli motora haiz bulunduğunu duyurdu. ID.7 AP550 kodlu elektrikli motor, sürüş esnasında 286 Hp güç üretebiliyor. Hem kent içinde hem de şehirler arası mesafede rahatça kullanabileceğiniz bu vasıta, istenilen pek oldukça özelliğe haiz.

İç Mekandaki Şık Detaylar
Geniş boyutları yardımıyla rahat bir seyahat deneyimi sunan yeni Volkswagen ID.7, gelişmiş multimedya ekranı ile beraber geliyor. 15 inç genişliğindeki bu ekran, markanın bu etkisinde bırakan modeline hususi olarak geliştirildi. Bunun yanı sıra sürücülerin konforunu çoğaltmak için AR head-up display ekran da tasarıma birlikte rol alıyor. Aracın gösterilen görüntülerinde Harman Kardon imzalı hoparlör sistemi de dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. ID.7’nin etkisinde bırakan özellikleri içinde direksiyon simidinin arkasında konumlandırılan vites seçici de içeriyor. Buna ek olarak pil şarjı, koltuk havalandırması/ısıtması ve navigasyon da aracın cazibesini artıran unsurlardan oluyor.

 

Bir cevap yazın