Karşınızda Shelby American GT500 Red Code

Shelby American GT500 Red Code, senede bir tek 10 tane üretilecek!
Shelby American ilk kez deneysel otomobillerden birini üretmeye karar vermiştir. Bu sebeple GT500 Code Red isminde modelde çift turbolu bir motor kullanılacaktır. Ek olarak bu Shelby American’ın ilk kere çift turbolu bir otomobil ürettiği anlamına geliyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğin detaylarını beraber inceleyelim.

İşte Shelby American GT500 Red Code
Yeni model standart Shelby’den görünüş olarak normal olarak birazcık değişik sadece kaputun altında da bazı farklılıklar bulunmakta. Daha kuvvetli bir intercooler ile güçlendirilen bir motor var. Ek olarak yeni bir yakıt sistemi ve yeni bir motor yönetim sistemi de mevcut. Hepsi kaputun altında yatan 5.2 litrelik V8 motorun daha iyi şekilde emek vermesi amaçlı.

Tüm bunların sonucunda ise 1.000 beygirlik bir güç ve 1.058 Newton- metre benzer biçimde bir tork kıymeti elde edebilmekte. O şekilde ki, bu değerleri 93 oktan değerine haiz yakıt kullandığınızda elde edebiliyorsunuz.  Shelby American geniş beden kitine, tamamen yenilenen jantlara ve geliştirilen bir süspansiyon setine de haiz. Karbon fiberden oluşan kaputtan bahsetmeden olmaz. Fakat sizlere bir haberimiz var, bu Shelby American şirketinin GT500 Code Red adıyla ürettiği ilk vasıta değil. 2008 senesinde şirket, 5.4 litrelik V8 motora haiz GT500’ün geliştirilmesi için Nelson’s Raicng Engines şirketinin yardımıyla tıpkı bu şekilde bir projeye başlamıştı. Fakat yüksek maliyet nedenleriyle aracı üretemediler.
O şekilde ki, GT500 Red Code hakikaten kuvvetli teknik özelliklere ve çağdaş bir tasarıma haiz. Senede yalnızca 10 tane üretilmesi planlanan bu modelin ilgiyle karşılanacağına dair bir şüphemiz yok. Ek olarak araca dahil edilen yeni bir yakıt sistemi ve motor bizlere aracın büyük bir özenle tasarlandığı hakkında bilgiler vermekte. 2020 ve 2022 yılları aralığında üretilen Shelby GT500s modellerini kapsayan tasarım özellikleri gelecek günlerde daha da detaylandırılacaktır. Netice olarak senede 10 tane üretilecek olan model 2020 ve 2022 senesinde üretilen Shelby GT500s modellerini kapsayacaktır. Başlangıç fiyatı ise 209 bin dolar olacak. Bu içeriğimizde Shelby GT500 Red Code hakkında detayları sizlerle paylaştık.
Peki, sizler Shelby American Red Code modeli hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Hem de yorum kısmında düşüncelerinizi de belirtebilirsiniz.
ARABAM GARAJ

Bir cevap yazın