Karavanların Nirvanası : Crawler Otağ 600

Crawler Otag 600

Karavanlar, özellikle yaz aylarında seyahat için herkesin istediği bir araç tipidir. İster gezmeye ister önemli bir şey için herhangi bir yere gittiğimizde evimize yanımızda götürmüş oluyoruz. Bugün konuğumuz olan Crawler Otağ 600 görüp görebileceğiniz karavanların dışında bir araç. Zaten karavan demeye bin şahit ister.
Yerli bir marka olan Crawler ,MAN TGM 18.290 model aracı harika bir hale büründürmüş. Crawler, 4 mevsim koşullarına uygun karavanlarıyla tanınıyor. Otağ 600’de bunlardan birisi. Bir üst sınıfa geçiş yapan Crawler, bu yeni ürünü olan Otağ ile yurt içinde ve yurt dışında kullanıcılarıyla buluşmayı planlıyor.

Crawler’ın OTAĞ 600 isimli bu olağanüstü karavanı, hem şehirlerarası yolculuklar hem de endüstriyel ve askeri desteği sağlamak için tasarlanmış.
Crawler, MAN TGM 18.290 ‘a uygulandığı gibi sınıfındaki tüm dört çekiş araçlara da uygulanabiliyor. MAN TGM 18.290’ın uzunluğu yaklaşık 9 m, toplam ağırlığı 9600kg, arka kabinin ölçüleri ise 6×2,5×2 m, kabinin ağırlığı ise 2600kg. Otağ 600 inşa edilirken Crawler’ın kendine özgü tasarımından diğer araçlarında olduğu gibi taviz verilmemiş ve ortaya fevkalade bir araç çıkmış.

OTAĞ 600’de mutfak kısmı sanki evdeymiş hissini yaratmak için özenli bir çalışmayla yapılmış. Mutfak tezgahı L köşe biçiminde ve kullanışlı bir yere konumlandırılmış. üçlü ocak, fırın, 152 lt buzdolabı, sıcak soğuk ayarlı musluk ve krom evye, çok sayıda çekmece ve eşya gözleri ile kaplumbağa gibi evinizi sırtınızda taşırmışcasına. 4 kişilik yemek masası ve oturma grubu mutfak kısmında kullanıcıları karşılıyor. Dışa doğru açılan geniş bir pop-up pencereye sahip Otağ 600, güzel bir manzara seyretmek için birebir.
Crawler, orta kısmına çalışma alanı olarak tasarlamış. Geniş ve kullanışlı LED aydınlatmalı dolaplarıyla karavanın içini daha toplu göstermiş.
Ev konforu dedik. Mutfak ve oturma alanından bahsettik. Gelelim bir de bu araçta nasıl bir banyo bizleri karşılıyor. Kendi evininizin konforunu aratmayan bir banyonuzda olacak. Birinci sınıf malzemelerden oluşan şık ve geniş hacimli banyosu ile Crawler yine rakiplerinden 1-0 önde olmayı başarmış.
Karavanın arka kısmında çift kişilik bir yatak mevcut. Hemen yatağın yanında üstten açılabilir bir kapı bulunuyor. Özellikle yaz aylarında burada keyifli uykular sizi bekliyor.

Otağ 600 – Standart Teknik Özellikler
İç Döşeme : Standart kumaş
Mutfak Tavan Spot Aydınlatma
Sıcak/Soğuk Ayarlı Musluk
Tavan İç Dış Havalandırma Özellikli Hek Camı 2 Adet
3’lü Ocak
Thetford Buzdolabı 152Lt
Ankastre Fırın
24 inç Televizyon
220V invertör
Birinci Yatak Yeri
İkinci Yatak Yeri
Su Pompası 19lt/Dakika
Temiz Su Tankı 500Litre
Eşya Gözleri
Su Tesisat Vanası
Truma Kombi Ortam ve Su Isıtıcısı
Marin Tipi Su Dolum Kapağı
Yan Açılır Kapak
Hareketli Banyo Evyesi
Banyo Buhar Tahliye Camı
Kasetli Tuvalet
Truma LPG Gaz Basınç Regülatörü
USB Girişleri
Truma LPG Çarpışma Sensörü
Pako Şalter, Truma
LPG Donma önleyici Isıtma Sistemi
Basınç Göstergesi LPG, Basınç Kontrol Ünitesi
Schmid Güneş Paneli ve Sterling Şarj Regülatörü
2 Adet Jel Akü 220V
Elektrik Butonları
Crawler Smart Panel
Truma Kombi Kontrol Paneli
Truma LPG donma önleyici Kontrol Paneli
Dometic Sineklik ve Perdeli Camlar
2. Dışarı Açılır Ocak ve Evye Bölümü
Yan İz Lambaları
Kayar Sinyalli Stoplar
Opsiyonel Özellikler
TERAS ÇATI
SCHMID GÜNEŞ PANELİ VE STERLING ŞARJ REGÜLATÖRÜ
CRWOTAG – Arka Atv, Utv ve Smart Taşıma Lifti
CRWOTAG – Su Donma Koruma Ünitesi
EKP-153 – TRUMA 12V TAVAN KLİMASI
CRWOTAG – Thule Tente (3Metre)
CRWSOL155 – SOLARA ENERGY PANEL VE ŞARJ REGÜLATÖRÜ
CRWOTAG – Roll Bar
CRWOTAG – Ön Arazi Vinç (15 Ton)
CRWAKU535 – 220 AH EKSTRA AKÜ

2. El Karavan Modelleri

Bir cevap yazın