Hyundai ve Rolls-Royce’den Yeni Ortaklık

Hyundai ve Rolls-Royce’dan yeni ortaklık haberi geldi. İki dev şirket tamamen elektrikli tahrik sistemine haiz hava aracı için beraber çalışacak. Rolls-Royce markasını genel olarak lüks üretim otomobillerden tanıyoruz. Fakat marka, havacılık alanında da mühim işlere imza atmakta. Ek olarak Hyundai markası da vasıta üretiminde tanınan bir şirket. Öteki taraftan ise Hyundai otomobil sektörü haricinde da emek harcamalar sürdürmekte. Şimdi ise bu iki dev marka beraber havacılık sektöründe mühim bir adım atmaya hazırlanıyor.
Hyundai ve Rolls-Royce’den yeni ortaklık adımı havacılık sektöründe geldi. Firmalar, tamamen elektrikli tahrik sistemini Gelişmiş Hava Hareketliliği (AAM) pazarına entegre etmek için beraber çalışmak suretiyle bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu.
Spirit of Innovation: DÜNYANIN EN HIZLI ELEKTRİKLİ ARACI
Her iki şirkette doğaya son aşama ehemmiyet vermekte. Bu sebepten dolayı iki marka kentsel ve bölgesel hava yolculuğu için sıfır emisyonlu araçlar geliştirmeyi planlıyor. Bu bağlamda Rolls-Royce’nin havacılıktaki uzmanlığı, Hyundai’nin elektrikli vasıta ve hidrojen yakıt hücresi teknolojisiyle birleştirilmesi planlanıyor.
Hyundai son yıllarda bilhassa batarya ve hidrojen teknolojisi üstüne mühim yatırımlar yapmış durumda. Öteki taraftan ise şirket havacılık sektörü üstüne de mühim yatırımlar hayata geçirmeye başladı. Bu yatırımların peşinden Koreli şirket,  Rolls-Royce ile birlikte havacılık sektörüne çevreci bir yaklaşımda bulunmak istiyor. İngiliz üretici Rolls-Royce ise şimdiye dek aslına bakarsan havacılık sektöründe bulunmaktaydı. Ek olarak geliştirdiği 622 km/s hıza ulaşan elektrikli uçağı ile bu sektördeki yerini iyice sağlamlaştırmış durumda. Spirit of Innovation adlı tayyare şu anda ‘Dünyanın en süratli elektrikli aracı’ unvanını da eline almış vaziyette. Rolls-Royce ise şimdi kendisini sürdürebilirlik alanında geliştirerek daha çevreci yaklaşımlar benimsemek istiyor.

YAKIT KAYNAĞI HİDROJEN OLACAK
Her iki şirkette yakıt deposu olarak hidrojen kullanacaklarını deklare etti. Öteki taraftan ise firmalar, yakıt hücrelerini, depolama sistemlerini ve altyapıyı havacılık pazarına getirmek için beraber çalışacak.
Hyundai ve Rolls-Royce’den yeni ortaklık için gelecek ilk ürün ise Supernal imzalı eVTOL hava aracı olabilir. Her iki firmanın temsilcileri de antak kalma sonrasında eVTOL önünde poz verdi. Bu antak kalma ile beraber eVTOL’ün kapsamı genişleyebilir.
Tüm Rolls-Royce İlanlarını İncelemek İçin Tıklayın⇒
Tüm Hyundai İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın