Hyundai Staria 4×4 Versiyonu ile Türkiye’de

Hyundai, Staria’nın MPV modelini Türkiye’de tanıttı. Ek olarak Türkiye’de 2022 Mayıs’ta 4×2 versiyonuyla beraber Prime donanım seviyesini de sunmuştu. Şimdi ise Staria’nın bu versiyonun da bir üst donanım paketi mevcut. Bunun yanı sıra 4×4 versiyonudur. Geniş aileler ve ticari kullanım açısından da oldukça elverişlidir.

Hyundai Staria

MPV modelini genel anlamıyla, altı yada daha fazlaca oturma yeri olan büyük bir hatchback olarak tanımlayabiliriz. Hyundai Staria ise tasarım açısından oldukça farklıdır. Daha çağıl çizgilere haiz bununla birlikte oldukça ferahtır. Staria sürücü dahil 3+3+3 oturma düzeniyle 9 kişiliktir. Ek olarak Elite versiyonu ile daha yeni bir donanıma haiz oldu. İlk başlangıçta önden çekişli olarak sunulan Steria, şimdi 4 tekerden çekiş sistemi mevcuttur. Elite versiyonu ile de deri döşeme ve güvenlik donanımlarını da bünyesine ekledi.
Teknik Özellikleri

430 Nm tork
177 beygir gücünde
Elektronik park freni
Geri görüş kamerası
Maksimum hızı 180 km/s
2,2 litrelik CRDi dizel motor
Yakıt tüketimi 100 km’de 8,9 lt
Anahtarsız giriş ve çalıştırma
8 inç dokunmatik orta ön paneli
4,2 inç renkli dijital gösterge paneli
Her koltuk esnasında mevcut USB şarj girişi
8 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman

Hyundai Staria’nın güvenlik donanımlarında ise Şerit Takip Asistanı-LKA ve Ön Çarpışma Önleyici-FCA mevcut. Ek olarak bu versiyonda Led arka lambaları dik olarak konumlandırılmış. Staria, genel olarak daha mütevazi ve çağıl bir çizgide tasarlanmış. Bagaj yükleme kolaylığı açısından ise yükleme eşiği daha düşük seviyede konumlandırılmış. Ek olarak akıllı bagaj kapağı da mevcut. Kullanım açısından da ergonomik ve rahat ön planda tutulmuş.
Hyundai Staria Tutarları
Son olarak Hyundai Staria’nın 06.12.2022 web site fiyat listesine gore tutarları aşağıdaki gibidir. Aylık olarak Hyundai Staria fiyatlarını izlemek isterseniz arabam blog da bulunan Hyundai’nin aylık güncellenen fiyat listesinden ilgili fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Model
Kampanyalı Satış Fiyatı

Staria 2.2 CRDI 177 PS Prime
814.000 TL

Staria 2.2 CRDI 177 PS Elite 4×4
935.950 TL

 
Hyundai, ABD’de Üç Değişik Yapınak Kuruyor!
Hyundai STARIA: Tüm Hayaller Ona Sığar!

Bir cevap yazın