Hyundai Kona: Daha Büyük ve İddialı!

Hyundai, ikinci nesil Kona’nın ilk görüntülerini yayınladı. Yeni Hyundai Kona yarı kompakt crossover elektrikli ve gazlı aktarma organları sunmaya devam edecek. Yarı kompakt Kona crossover, Hyundai için bir hit oldu. Hatta 2018’de piyasaya sürüldüğünden beri devamlı olarak Koreli otomobil üreticisinin en oldukca satan ilk beşi içinde yer ediniyor. Oldukça çeşitli aktarma organlarını barındırmaya devam edecek.
Tamamen Elektrikli

2024 Kona, tamamen elektrikli bir model. Bir hibrit ve daha sportif bir N Line varyantı da dahil olmak suretiyle içten yanmalı motorlarla değişen derecelerde elektrifikasyonla sunulacak. Alışılmadık bir halde Hyundai, yeni Kona’nın ilkin bir elektrikli olarak geliştirildiğini deklare etti. Peşinden öteki aktarma organlarına uyacak şekilde uyarlandığını söylemiş oldu.
Kona Büyüdü
171,5 inç uzunluğunda ve önceki elektrikli Kona’dan 5,9 inç daha uzun. Geçiş ek olarak neredeyse bir inç daha geniş ve eskisinden 2,4 inç daha uzun dingil mesafesine haiz. Sivri ön uç, otomobilin genişliğini uzatan ince bir LED ışık çubuğuna haiz. Ek olarak ana farlar bir kez daha ön tekerlekleri sarmak için tamponun çevresinde uzanan siyah plastik bir parçanın içine yer ediniyor. Elektrikli modelde ışık çubuğu, Hyundai’nin Ioniq’leriyle bağlantı oluşturmak için pikselli bir görünüm kazanıyor. Ek olarak elektrikli Kona’da beden renginde çamurluklara haiz. Arka kısmın yakından kırpılmış bir görüntüsü, ön kısma benzer bir tasarım temasını gösteriyor. Tekerlek bombelerine yerleştirilmiş daha büyük arka lamba birimlerinin üstündeki dar bir ışık çubuğu görüyoruz.

2024 Kona’nın etkisi altına alan gövdesi, yan kısımlarında yoğun şekilde kırışık çapraz karakter çizgileriyle oldukça alımlı. Değişik varyantlar, ön tamponda pikselli bir tasarıma haiz. Ek olarak düzmece bir koruma plakası ve kalınca krom detaylar giyen standart gaz görüyoruz. Bununla beraber hibrit versiyonlar ile değişik yüzlere haiz. N Line, farları birbirine bağlayan siyah bir ızgaranın yanı sıra karartılmış bir tavan ve bir arka spoyler görüyor. 19 inç jantlar da aktarma organlarına bağlı olarak tasarım açısından farklılık gösteriyor.
İç Mekan

İç mekan, havadar bir his ve dijital gösterge grubu görüyoruz. Ek olarak bilgi-eğlence sistemini oluşturmak için bir araya gelen iki tane 12,3 inç ekranla tamamen tekrardan tasarım bulunduğunu görüyoruz. Vites seçici artık orta konsolda değil. Direksiyonun arkasındaki bir kolda görüyoruz. Ek olarak orta konsolda daha çok gizleme alanı boşalttı.
Fiyatı
Hyundai herhangi bir aktarma organı hususi durumunu açıklamadı. Geçtiğimiz yıl Hyundai bayilerinden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa Hyundai Kona Elektrikli 2023 Tutarları 886.000 TL den satıştaydı. Yeni Kona’nın Türkiye fiyatı hemen hemen belli değil. Hyundai, 2024 Kona hakkında daha çok bilginin gelecek yıl geleceğini söylüyor. Ek olarak elektrikli versiyon için menzil ve güç artışları görmeyi bekliyoruz.
Yeni Nesil 2023 Hyundai Elantra N

Bir cevap yazın