Hyundai Kona 2022 Yepyeni Tasarımıyla Geldi

Hyundai Kona 2022 yenilikçi tasarıma haiz yeni bir SUV modeli. Cenup Koreli otomobil üreticisi tarafınca Kona’nın bünyesine üst düzey sürücü sistemlerini eklenmiş. Bu sayede aracın yürekli tasarımı kadar performansı da etkisi altına alan. Hyundai Kona öteki SUV modellerinden ayrışan birçok özelliğe haiz olmakla beraber SUV sınıfının özelliklerine de haiz.
Yürekli ve Dinamik Dış Tasarımıyla Hyundai Kona 2022

Sportif olmasıyla birlikte yürekli bir dış tasarıma haiz olan Kona, 16 inçlik alaşımlı jantlara haiz. Aerodinamik girişleri yardımıyla hava akışı kolaylaşan SUV model, keskin hatlarıyla sportif görüntüsünü güçlendiriyor. Ön ızgarayı çerçeveleyen parlak yüzey aracın tüm renk seçenekleri kusursuz bir uyum sağlıyor. Oldukça çeşitli renk seçeneklerine haiz olan Kona, siyahtan beyaza doğru birçok değişik renk seçeneği sunuyor. Bunların içinde siyah, duman gri, ay taşı gri, siber gri, okyanus mavi, orman yeşili, manyetik kırmızı, alev kırmızı, atlas beyaz renkleri içeriyor. Böylece Hyundai daha çok kişiye ve daha çok zevke hitap etmiş oluyor.
Yüksek Performans Sunan Değişik Motor Seçenekleri

Hyundai Kona 2022, birden fazla motor seçeneğine haiz. Dizel motora birlikte rol alan 48 voltluk hafifçe hibrit sistemi ile Kona daha azca yakıt ile uzun mesafe yol kat etmeye destek oluyor. Bu özelliği ile tabiat dostu olan model bununla birlikte yakıt tasarrufu yapmayı da elde etmiş oluyor. Ek olarak Kona’nın 1.0 litrelik benzinli motor seçeneği de bulunuyor. 120 beygir gücünde olan motor, yedi vitesli şanzıman sistemi ile bilhassa şehirde son aşama kullanışlı. Son olarak modelin 1.6 litrelik benzinli motoru da mevcut. 198 beygir gücünde olan ve çift şanzımanlı sistemle beraber çalışan motor üst düzey bir sürüş deneyimi vaat ediyor.
Akıllı Sürüş Destek Sistemi Yardımıyla Güvenli Bir Sürüş Deneyimi

Hyundai Kona 2022, akıllı sürüş destek sistemlerini de barındıran teknolojik bir vasıta. Ön çarpışma önleme yardımcısı ile yolu devamlı izleyen sistem öndeki aracın frenlerini de izliyor. Böylece sürücünün refleksinden daha süratli bir halde otomatik fren yapıyor. Ek olarak şerit takip sistemi yardımıyla vasıta 180 km/s hızla ilerlerken bile şerit takibini hayata geçirmeye devam ediyor. Ek olarak elektronik park frenine de haiz olan Kona, üstün bir sürüş performansına haiz. Bunlar yardımıyla hem sürücünün hem de yolcuların güvenliği teknolojik altyapı ile beraber desteklenmiş halde.
Sıfır KM Hyundai Kona 2022 
2. El Hyundai Kona Modelleri

Bir cevap yazın