Hyundai Ioniq 6, Temmuzda Geliyor!

Son günlerde markalar elektrikli vasıta üretimi mevzusunda bir yarışa girdiler. Geleceğin araçları olarak tabir edilen elektrikli vasıta piyasasında Hyundai’den yeni bir atak daha geldi. Hyundai 2021 senesinde Ioniq 5 adlı elektrikli crossover modelinin ABD lansmanını gerçekleştirmiş ve iki yeni elektrikli aracın daha müjdesini vermişti. Onaylanan bu iki yeni elektrikli modelden ilki Hyundai Ioniq 6 sedan segment elektrikli vasıta olacak. Hyundai Prophecy Concept adlı konsept sedan aracı ile tasarım detaylarının benzer olacağı kabul edilen bu aracın, bu yıl içinde piyasaya çıkacağı geçtiğimiz aylarda açıklandı. Bu açıklamanın arkasından hepimiz merakla piyasayı çıkacağı net zamanı beklemeye başladı.

Ioniq 6, Temmuzda Geliyor
Hyundai elektrikli vasıta piyasasında elini güçlendirmek istiyor. Ionig 6 modeli bu piyasada Hyundai’nin elindeki en büyük kozlardan birisi olacak şeklinde duruyor. Düzgüsel şartlarda Hyundai, Ioniq 6 modelini Mart yada Nisan aylarında piyasaya sürmeyi planlıyordu. Fakat bazı parçalarda meydana gelen son dakika değişikliklerinden dolayı aracın piyasaya çıkış zamanı ertelenmişti. Gösterilen yeni rapora bakılırsa, vasıta 14 Temmuz’da Busan Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak ve çıkışı burada yapılacak.
Hyundai Ioniq 6, 2020’de tanıtılan Prophecy konseptinden esin alan bir tasarım felsefesi ile piyasaya çıkacak. Aracın tasarımında meydana getirilen güncellemelerin yanı sıra menzilinin Hyundai Ioniq 5 modelinden daha çok olacağı söyleniyor. Ioniq 6, Ioniq 5 ve Kia EV6 ile paylaşılan E-GMP platformunu kullanıyor. Öteki taraftan vasıta 4 kW/sa bataryaya haiz olacak.
2. El Hyundai Araçlarına Göz Atın⇒

Bir cevap yazın