Hyundai Ioniq 6 First Edition, İlk Günden Tükendi

Cenup Koreli otomobil üreticisi Hyundai, Ioniq 6 ailesinin ilk üyesi First Edition modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Modelin tam olarak satışa çıkmasına kısa bir süre kala ise şirket, modeli ön siparişe açtı. 2500 tane Ioniq 6 First Edition, ön sipariş ile kullanıcılara sunuldu. 9 Kasım tarihinde ön siparişe oluşturulan modele ise oldukça yoğun bir ilgi yayınlandı. Bunun sonucunda tam 24 saat içinde ön siparişe çıkan 2500 tane First Edition modeli tükendi. Ön sipariş ile modeli satın alan kullananların ise araçlarına ulaşması 4-5 ay sürecek şeklinde. Firmanın yapmış olduğu açıklamaya nazaran ön sipariş ile modeli satın alan kullanıcılar, 2023 Mart yada Nisan ayı şeklinde araçlarına kavuşacaklar. Ek olarak şirket, ön siparişi kaçıran kullananların da kısa sürede bayilerden teklif alabileceklerini deklare etti. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Hyundai Ioniq 6 First Edition Muhteşem Talep Görmüş oldu
Dediğimiz şeklinde, Hyundai Ioniq 6 modeli ön siparişte muhteşem bir talep görerek 24 saatte tükendi. Bu mevzuda ise Hyundai Motors Avrupa Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Ulrich Mechau izahat yapmış oldu. Mechau açıklamasında, “IONIQ 6 First Edition’a karşı olan muhteşem ilgi ve talep, Hyundai markasının sıfır emisyonlu mobilitedeki liderliğini vurguluyor. Aerodinamik etkisinde bırakır göz önüne alınarak tasarlanmış otomobil, uzun sürüş menzili ve müşteriler için elektrikli mobilite deneyiminin standardını yükselteni iç mekanı ile IONIQ 6 modeli, bir otomobilin {nasıl} olması icap ettiğini tekrardan tanımlıyor.” dedi.

Yazımızı bitirmeden ilkin modelin özelliklerini de özetlemek gerekirse hatırlatmakta yarar var. Hyundai Ioniq 6 modeli, 77.4 kWH bataryaya ve çift elektrik motoruna haiz. Ek olarak 4×4 olan model, sınıfının en iyi güç aktarma organlı otomobili olma iddiasına haiz. Öteki taraftan ise model, 320 bg ve 605 Nm tork güce haiz. Ek olarak Hyundai Ioniq 6 modeli, WLTP verilerine nazaran 519 km menzile haiz.
 
Hyundai Ioniq 6 First Edition İle İlgili Daha Detaylı Data İçin Tıklayınız⇒

Bir cevap yazın