Hyundai eVTOL: Yeni Uçan Vasıta Konsepti

Hyundai eVTOL konsepti ile geleceğe kapı açıyor. Hyundai, eVTOL konsept aracının tanıtımını Farnborough Internasyonal Havacılık Fuarı’nda gerçekleştirmiş oldu. Şirket, bununla birlikte geleceğin vasıta piyasasında mühim bir yer edinmeyi kendisine amaç edinmiş benzer biçimde gözüküyor.
Uçan Vasıta Konsepti: Hyundai eVTOL
Hyundai son yıllarda elektrikli vasıta üretimi için mühim bir atılım gerçekleştirmiş oldu. Öteki taraftan ise Hyundai, Farnborough Internasyonal Havacılık Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirdiği eVTOL konsepti ile uçan vasıta mevzusunda da mühim atılım gerçekleştirmiş oldu. Şirket şu anda tanıtılan konsept aracı sertifikalandırmaya çalışıyor. Sertifikalandırma işlemi başarıyla sonuçlanırsa Amerikan Supernal ve Hyundai Motor tarafınca ortaklaşa geliştirilen eVTOL adlı konsept vasıta, 2028 yılından itibaren ABD Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ticari kullanım için satışa sunulacak. Hyundai ve Supernal firmalarının hedefi ise gelecekte elektrikli uçan araçların kapasitesini ve boyutunu geliştirmek. Bu sayede her bütçeye uygun bir fiyat politikasına haiz olmayı hedefliyorlar.
İki firmanın kısa sürede gelişen büyük ortaklığı ile eVTOL’un kesinlikle unutulmaz bir vasıta olacağı kati. Supernal’in beş koltuklu yeni nesil kabin konsepti, ekonomik ve konforlu bir uçuş deneyimi sağlıyor. Konsept, en yüksek güvenlik önlemlerini içeriyor. Öteki taraftan ise vasıta, Hyundai’nin otomotiv tasarım ve üretim süreçlerindeki tecrübesinden de yararlanmışa benziyor. Hyundai eVTOL, günlük kullanımda yaşamı kolaylaştırmayı ve yüksek güvenliği amaçlayan bir vasıta olarak gözüküyor.

 
Hyundai’nin Geleceğin Araçları İçin Kurduğu İlk Ortaklık Değil
Hyundai gelecek için büyük atılımlarına devam ediyor. Fakat Hyundai eVTOL ise bu atılımlardan bir tek bir tanesi. Şirket, tamamen elektrikli tahrik ve hidrojen yakıt hücresi teknolojisini de geliştirmek istiyor. Şirket bunun için Rolls-Royce’la da bir işbirliğine gidiyor. Hyundai ve Rolls-Royce ortaklığı ile birlikte her iki şirket Kentsel Hava Hareketliliği (UAM) ve Bölgesel Hava Hareketliliği (RAM) pazarlarına tamamen elektrikli, hibrit ve yakıt hücreli elektrikli çözümler getirmeyi planlıyor. Ek olarak şirket, elektrikli vasıta piyasasında her bütçeye hitap edecek elektrikli arabaların üretimi için çalışmalara başlamıştı. Bu emekler, kurulan ortaklıklar ve meydana getirilen konsept emekler ile birlikte geleceğin otomobillerinde Hyundai’nin yeri oldukça sağlam benzer biçimde gözüküyor.
Tüm Hyundai Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın