Honda Yeni Sürüş Teknolojileri ile Sahnede

Honda yeni sürüş teknolojileri ile sahnede. Japon  otomotiv şirketi, Sensing 360 ve Sensing Elite güvenlik paketleri ile yenilikleri hedefliyor. Böylece yeni gelişmiş sürücü asistan teknolojilerini görücüye çıkardı.
Her geçen gün elektrikli araçların sayısı artıyor. Hem de birçok değişik üretici de yeni elektrikli modellerini üretiyor. Fakat bu otomobiller elektrikli olmalarıyla birlikte gelişmiş teknolojileri ile de yarışıyorlar. Bilhassa haiz oldukları suni zeka ile sürücüsüz gitme özelliği oldukça ilgi görüyor. Bu yüzden üreticiler için de ciddi bir rekabet söz mevzusu. Başta Tesla ve Google benzer biçimde firmalar otonom sürüş için çalışıyorlar. Doğal olarak dev yatırımlar yapmayı da dikkatsizlik etmiyorlar.
Honda Yeni Sürüş Teknolojileri

Japon üretici 2024 yılından başlayarak küresel çaptaki modellerine Sensing 360 ve Sensing Elite güvenlik paketlerini sunacak. Bunlar ile beraber yeni gelişmiş sürücü asistan teknolojileri de gelmiş olacak. Bu yeni sistem ile belli koşullarda eller özgür sürüş  mümkün. Ek olarak bu sistem, otomobilin direksiyonunu, gaz ve frenini denetim etme kapasitesine haiz. Ek olarak “Advanced Lane Change” fonksiyonu da sürücünün otomatikman şerit değiştirmesine destek oluyor.
Artık Sürücünün Her Hareketi İzlenecek

Honda yeni sürüş teknolojileri ile herhangi bir nedenle hareket edemeyen yada bilincini kaybeden sürücülere yardım etmek hedefinde. Bu yüzden sistem içinde kameralar yer ediniyor. Eğer sürücünün gözleri kapanırsa ya da kafası başka yöne dönerse sistem değişiyor. Böylece otomatikman şerit averaj modu devreye giriyor. Hem de sürücüye görsel yada işitsel ikazlar gönderiyor. Sürücü kendine gelmezse otomobil otomatikman korna ve uyarma ışıklarını devreye alıyor. Böylece arabayı yavaşça durdurup yetkililere bildiriyor.
Sıfır KM Honda Modelleri

Bir cevap yazın