Honda ve Sony Ortak Oluyor! Yeni Bir Marka Geliyor

Honda, bildiğiniz şeklinde Japonya’nın ve tüm dünyanın gözdesi bir otomotiv markasıdır. Ek olarak Honda kalitesiyle ve sağlamlığıyla tüm dünyada en fazlaca satan otomobil markaları arasına girmiştir. Ek olarak motosiklet dünyasında ise günümüzde en büyük Pazar payına haiz markalardan birisidir. 2017 senesinde tam tamına 26 bin 421 tane satış yaparak üstün dereceli kırmıştı. Peşinden ise 2018 senesinde 28 bin 661 tane satış yaparak, yeni bir rekora imza atmıştı. Honda ve Sony gelecek yıllarda satış rekorları kıracağı asla şüphesiz.
Teknoloji Devi Sony İle İş Birliği

Son yıllarda ise artan elektrikli araçlara fazlaca fazla ayak uydurulamadı. Bu yüzden de Honda ve Sony yeni bir ortaklığa adım attı. Otomobiller son yıllarda daha teknolojik hale geliyor. Bu teknolojiye ayak uyduramayan firmalar ise birçok değişik teknoloji şirketiyle anlaşmalar yapıyor. Sony markası aslen teknoloji mevzusunda tüm dünyada en fazlaca satılan markalardan birisidir. Telefon, tv, konsol, video oyun, sektörlerinde fazlaca başarılıdır. Hem de ise otonom araçlar tasarlar. 2021 senesinde Sony yalnızca bir oyun konsolundan 17 milyon şeklinde deli bir satış rakamı elde etti. 2022 yılının ilk çeyreğinde ise gene 3.9 milyon tane satış yapmayı başardı.
Honda ve Sony Ortaklığı

Teknolojisini otonom araçlar mevzusunda geliştirmek isteyen Sony markası, Honda’dan yardım istedi. Böylece teknoloji firmalarının lideri Sony ve Vasıta üretiminin lideri Honda arasındaki ortaklık fazlaca mühim gözüküyor. Honda ve Sony güçlerini birleştirdiklerinde ortaya neler çıkacağı merak mevzusu.
2021 yılının mart ayında bu ortaklığa kabul eden firmalar nihayet bir adım attı. Ortak bir marka yaratmayı planlayan bu firmaların tamamen anlaşmaya vardıkları iletildi. Sony patronu Kenichiro Yoshida, şu ifadeleri kullandı: “Partnerimiz ile bu ortaklığın bağımsız bir marka olması gerektiği fikri üstünde ortak bir anlaşmaya vardık” dedi. Daha çok detay vermeyen Kenichiro, sessiz kalmayı tercih etti.
Daha ilkin meydana getirilen açıklamalarda ilk ortak aracın 2025 senesinde piyasaya sürüleceği aktarılmıştı. Elektrikli araçların üretiminden Honda markası sorumluyken, Sony ise aracın teknolojisi üstüne emekler gerçekleştirecek.

Sony’nin şimdiye kadar ürettiği konsept araçlarına benzer bir vasıta olup, olmayacağı merak mevzusu. Fakat bu konsept araçların bir fazlaca ilgi çekmiş olduğu görülüyor. Şu sebeple Sony’nin geliştirdiği araçlarda; Bosch, Magna, Continental, Nvidia, Qualcomm şeklinde hızla gelişen teknolojinin ve otomotiv dünyasının devleri bir araya geliyor. İleride ortaya çıkacak olan ortak markanın ürününü sizlere detaylarıyla aktaracağız.
İkinci El Honda İlanları

Bir cevap yazın