Haberler

Honda Üretimi Azaltma Sonucu Aldı!

Honda üretimi azaltma sonucu aldı. Dünyada otomotiv sektörünü etkileyen bir oldukca değişik sorun mevcut durumda. Bunların başlangıcında ise geçtiğimiz senenin başlangıcında patlak veren ve otomotiv sektörünü derinden etkileyen çip tedarik problemi geliyor. Bu sorun ise 1 seneyi aşkın süredir olmasına karşın hala tam anlamıyla çözüme kavuşmuş değil. Bu sebepten dolayı bir oldukca marka ara sıra fabrikalarda üretimlerini azaltıyor. Bu sayede ise markalar kemer sıkma politikası uyguluyorlar. Japon otomobil devi  Honda da bu kafileye dahil oldu. Honda, Japonya’daki fabrikalarında üretimi azaltma sonucu aldı.
Honda Üretimi Azaltma Sonucu ile Kemer Sıkma Politikası Uygulayacak
Dev marka Honda Motor, Japonya’nın ikinci büyük vasıta üreticisi konumunda. Fakat markanın ülkesinde bulunan fabrikalarında tedarik zincirlerinde sıkıntılar ve lojistik hattında problemler mevcut. Bu sebepten dolayı Honda, Japonya’da bulunan fabrikalarında üretimi azaltma sonucu aldı.
Honda’dan gelen açıklamaya bakılırsa, fabrikaların bazı hattında üretim oranları kademeli olarak belirli oranda azaltılacak. Buna bakılırsa markanın Suzuka’da bulunan fabrikasının iki üretim hattında Honda üretimi bu ay yüzde 10 azaltılacak. Önümüzdeki ayın ilk haftasında ise aynı hatlarda, üretim yüzde 30 civarında düşürülecek. Öteki taraftan ise markanın Saitama bölgesinde bulunan montaj fabrikasında da aynı siyaset uygulanacak. Fabrikada gelecek ayın ilk haftasında üretimde yüzde 10 civarında azaltılacak.

Bu kararlar doğrultusunda markanın gelecek ay için üretim hedeflerinde düşüş yaşanacak benzer biçimde gözüküyor. Son günlerde Honda, Civic Type R, 2023 CR-V ve 2023 ZR-V benzer biçimde modellerinin tanıtımını gerçekleştirmişti. Tanıtım sonrası kullanıcılar tarafınca beğenilen ve beklenmeye başlanan modellerin üretiminde bu karar sonrası bir düşüş yaşanabilir. Fakat dünya devi Honda Motor, ağustos ayı için toplam üretim hedefini hemen hemen açıklamadı.  Bu mevzuyu ise sadece markanın gelecek günlerde açıklayacağı toplam üretim hedeflerinden sonrasında öğreneceğiz benzer biçimde duruyor.
Tüm Satılık Honda Modellerini İnceleyin⇒

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün