Honda Sanal Elektrik Santrali Açıyor

Honda sanal elektrik santrali açıyor. Japon otomobil üreticisi Almanya’da sanal elektrik santrali yetkisini aldı. Artık elektriğin kullanımından sunulmasına kadar birçok projeye ilgi oldukça yüksek. Ek olarak elektriğin depolanması ve artan ihtiyacın anlık karşılanması için geliştirilen  yeni projeler için de ilgi büyük. Son olarak en garip ve elektrikli araçlar özelindeki proje Honda’dan geldi.
Son zamanlarda sanal güç operatörleri üstüne emekler başladı. Bunu meydana getiren kurumlar çoğu zaman enerji piyasalarına katılıyorlar. Bu sayede elektrik üretim kapasitelerinden extra gelir elde ediyorlar. Bununla birlikte depolama kabiliyetleri de bu gelire katkı sağlıyor.
Honda Sanal Elektrik Santrali ile Sektöre Öncü Oluyor

Honda yapmış olduğu dev enerji depolama kapasiteli elektrikli araçların bataryalarındaki kapasiteyi işletmeyi hedefliyor. Böylece vasıta sahipleri extra gelir sağlayacak. Bununla birlikte da kendisi işletmeci karı kazanacak. Bunun için geçen yıl 6 vasıta ile pilot bir emek verme yapmıştı. Bu anlamda elde etmiş olduğu başarı ile çift yönlü şarj istasyona inancını artırdı. Bundan dolayı kullanıcılarını yakında tanıtacağı platformda konumlandırmayı hedefliyor.
Elektrikli Vasıta Şarj Etmede Yeni Dönem

Honda sanal elektrik santrali ile bilhassa fiyatın oldukca ucuza düşmüş olduğu anlarda elektrik çekmek mümkün olacak. Ek olarak şebekenin anlık gereksinimleri için de şebekeye elektrik verme kapasitesine haiz olacak. Aynı şekilde dengeleme amaçlı şebekeden çekmesi de mümkün olacak. Hepsi için tek lüzumlu olan şey araçların ve istasyonun çift taraflı akıma müsaade eden yapıda olması.
Sıfır KM Honda Modelleri

Bir cevap yazın