Haberler

Honda Elektrikli Vasıta Fabrikası Çin’de Açılacak

Honda elektrikli vasıta fabrikası Çin’de açılacak. Honda, Çin’de GAC Honda Automobile bünyesinde elektrikli vasıta üretimi için yeni fabrikanın inşaatına başladı. Nisan ayında Honda global vizyonuna yönelik bir toplantı düzenledi. Bu görüşmede Honda’nın elektrifikasyon sürecinin bir parçası olarak açıklanan Çin’deki tesis hayata geçirildi.
Honda ürün envanterindeki elektrikli vasıta modellerini arttırmayı planlıyor. Bunun için elektrifikasyon stratejisine yönelik mühim yatırımlarını da büyüterek sürdürüyor.

Honda Elektrikli Vasıta Fabrikası Çin’in Guangzhou Kentinde
Honda elektrikli vasıta fabrikası Çin’in Guangzhou kentinde kurulacak. Tesisin 400 bin metrekare alanda kurulması planlandı. Tesisin üretim kapasitesinin ise senelik 120 bin tane olması öngörülüyor. Üretimin 2024 senesinde başlamış olacağı açıklandı .
Fabrikanın mühim bir üretim merkezi olması öngörülüyor. Bu fabrikanın yanı sıra Çin’de bununla birlikte Dongfeng Honda Automobile tarafınca bir yapınak daha kurulacağı açıklandı. Bu tesislerin ikisinin de üretime 2024 senesinde başlamış olacağı açıklandı. Ek olarak senelik toplam otomobil üretim kapasitesinin ise 1,73 milyon tane olacağı açıklandı.
Fabrikada sürdürülebilirlik kapsamında güneş enerjisi, rüzgar enerjisi benzer biçimde öteki yenilenebilir kaynaklar kullanılacak. Yapınak için başlangıçta 3,49 milyar yuan (ortalama 525 milyon dolar) yatırım gerçekleştirilecek. Ek olarak fabrikanın ileri teknoloji üretim imkanlarını kullanacağı açıklandı. Öteki taraftan ise fabrikanın verimli, akıllı ve düşük karbonlu olarak etkinlik göstermesi için çalışmalara başlandı.
Honda’nın nihai amacı 2050 yılına kadar sıfır karbon hedefini gerçekleştirmek. Bir oldukca firmanın gelecek planlamasında tamamen sürdürülebilir hedeflere yönelmesi ve sıfır karbon parolasına nazaran hareket etmesinden anlaşılacağı suretiyle gelecekte yollarda göreceğimiz araçların tamamı elektrikli olacak. Bunun için Honda’da sıfır karbon hedefinin gerçekleştirilmesine yönelik elektrifikasyon çalışmalarını hızlandırmaya ve satın alan beklentilerinin ötesine geçen ürünler sunmaya devam edecek.
Tüm Satılık Honda Modellerini İnceleyin⇒

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün