Hollanda TOGG için Tarih Verdi!

Türkiye’nin yerli ve ulusal elektrikli otomobili Togg dünya genelinde oldukça popüler hale geldi. ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı CES 2023’e damga vurmuştu. Şimdi ise Hollanda’nın gözü Togg’da! Hollanda Togg için tarih verdi. İşte tüm detaylar…
Türkiye’de satışa çıkması için gün saydığımız otomobilimiz şimdiden birçok ülkenin gözdesi olmuş durumda. Togg ilk olarak devletimizde satışa çıkacak. Sonrasında ise kademeli olarak Avrupa satışları başlamış olacak.
Hollanda Togg için Tarih Verdi!

Hollanda basınında yer edinen habere gore, Türkiye’nin otomobili 2025 yılı itibariyle Hollanda yollarında olacak.
Togg CEO’su Gürcan Karakaş ile bir röportaj gerçekleştiren AutoWeeek dergisi, Togg’un 2025 senesinde Hollanda’da satışa çıkacağını deklare etti. Yerli ve ulusal otomobilimiz ilk olarak Türkiye pazarına odaklanacak. Arkasından ise Orta ve Şimal Avrupa’ya ihracı başlamış olacak.
Togg Ön Sipariş Zamanı

Togg CEO’su C-SUV için ön sipariş sürecini deklare etti! Detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.
Togg’un resmi toplumsal medya hesabından meydana getirilen açıklamada yer edinen bilgiler şu şekilde;“Mart 2023 tarihinde yollara çıkacak akıllı cihazımıza olan ilgiyi gururla takip ediyoruz. Daha ilkin de açıkladığımız benzer biçimde ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibarıyla başlatacağız.” dedi.
Ek olarak 2030’a kadar 5 değişik segmentte 1 milyon tane vasıta üretilmesinin planladığını belirtilen Togg lansmanında, 2022 sonunda ilk seri üretim aracını banttan indirecek.
Togg Ne Süre Avrupa’ya Açılacak?
Trink Sat!

Bir cevap yazın