HGS Bakiye Sorgulama {Nasıl} Yapılır?

Süratli Geçiş Sistemi, otoyol ve köprü geçişlerinde ergonomik bir halde durmaya gerek duymadan geçiş yapmanızı elde eden bir sistemdir. Geçişlerde HGS aboneliğiniz ve vasıta plaka tanıma özelliği yardımıyla ücret öğrenim edilir. HGS bakiyesi denetim işlemi ise HGS’nin web üstünden oldukca kolay bir halde yapılmaktadır. Ek olarak PTT’nin HGS için hususi sayfası üstünden giriş yaparak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
PTT Üstünden Bakiye Sorgulama İşlemi 2022

PTT‘nin internet sayfasına girilir.
Satın alan hizmetleri bölümünden giriş yapılır.
Kullanıcı bilgilerinizi kullanarak giriş yaptıktan sonrasında HGS bakiye sorgulama işlemi yapılır.

e-Devlet Üstünden Bakiye Sorgulama İşlemi 2022
e-Devlet üstünden HGS bakiyenizi öğrenmek mümkün. Eğer PTT sisteminde üyeliğiniz bulunuyorsa, e-Devlet sistemi üstünden işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Telefonla HGS Bakiye Sorgulama İşlemi 2022
HGS bakiyenizi telefon vasıtasıyla öğrenmek için ilk olarak HGS Davet Merkezini aramanız gerekiyor. 0 850 460 60 60 no‘lu telefonu arayarak detaylı detayları öğrenmeniz mümkün.
HGS Bakiye Yükleme {Nasıl} Yapılır?

Vasıta sahipleri gişe geçişlerinde eğer bakiye bulundurmazsa ihlal geçiş sebebiyle cezai işlem uygulanır. HGS bakiye yüklemek isterseniz bunun iki değişik yolu bulunuyor.
Banka Vasıtasıyla HGS Bakiye Yükleme
Banka aracılığı ile HGS bakiye yüklemek istediğinizde anlaşmalı bankalardan HGS yüklemesi yapabilirsiniz. İş Bankası, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Halk Bankası, Vakıfbank ve TEB şubeleri, ATM’leri ve mobil uygulama üstünden yüklemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
PTT Vasıtasıyla HGS Kredi Yükleme
PTT ile bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle PTT’nin resmi web sayfasını girip giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında HGS sorgulama ekranını ziyaret etmeniz gerekecektir. Burada Ödeme yap butonuna tıklayarak yatıracağınız meblağ bilgisini seçmeniz gerekiyor. İstediğiniz tutarı girdikten sonrasında ödeme onayına tıklayarak işleminizi gerçekleştirmiş olmuş olursunuz.
HGS Ceza Sorgulama İşlemi {Nasıl} Yapılır?

HGS ceza sorgulama işlemi de, bakiye sorgulama şeklinde PTT’nin internet sayfası üstünden yapılabilir. bunun haricinde e-Devlet üstünden de yapılır. Dikkat edilmesi gerek bir öteki mevzu ise cezaların zamanında ödenmesidir. Ek olarak istatistik verilerine nazaran kullananların ödedikleri faiz oranı ceza tutarının oldukca üstünde içeriyor.
HGS Ücretlendirme Neye Bakılırsa Yapılır?
Ücretlendirme ise vasıta sınıflarına nazaran değişim gösteriyor. Toplamda 6 sınıfa ayrılan araçların ücretlendirmeleri de vasıta sınıflarına nazaran değişim gösteriyor. Ek olarak her aracın kendi sınıfına nazaran HGS etiketi bulundurması zorunludur. Aksi taktirde tespit edilirse etiketleri kara listeye alınmaktadır.
Arabam Kaç Para?
Trink Sat!

Bir cevap yazın