Haiz Olmak İsteyeceğiniz 5 Fransız Konsept Otomobilleri

Birçok değişik marka ara sıra konsept araçlarını medyaya sunar. Bu konsept otomobiller, bizlere geleceğin otomobil modelleri hakkında bilgiler verir. Fransız otomobil üreticileri, konsept otomobil dünyasında da mühim etkilere haizdir. Seneler geçtikçe, otomobil üreticileri inanılmaz sayıda konsept otomobil modelini gösterime sundu. Jet görünümlü Cadillac Cyclone’dan akıllara durgunluk veren Bugatti Hyperion XP-1’e kadar birçok değişik konsept modeli gördük. Sadece bir çok konsept otomobili seri üretime geçemedi. “Haiz Olmak İsteyeceğiniz 5 Fransız Konsept Otomobilleri” adlı içeriğimizde birbirinden kıymetli modelleri göstereceğiz.
DS Aero Sport Lounge

SUV çılgınlığı 2000’lerin başlangıcında başladı. Lüks ve sportif SUV’nin giderek daha çok talep gördüğünü fark eden Fransız otomobil üreticileri, süratli ve şık SUV modeli halletmeye karar verdi. DS Aero Sport Lounge iddialara bakılırsa 670 hp güç üretir. Tasarım olarak son aşama şık ve keskin hatlara haizdir. Bu tasarım ve güç, konsept aracın popülaritesini arttırmakta.
Renault EZ-Ultimo

Bilim kurgu tutkunları için Back To The Future ve Batman benzer biçimde filmler fazlaca mühim. Renault bilim kurgu filmlerinden çıkmış benzer biçimde görünen bu modelini konsept olarak bırakmamakta fazlaca kararlıydı. Konsept olarak elektrikli motora haiz olan Renault EZ-Ultimo, gelecek 100 yıl içinde satışa sunulamayacak kadar iddialı durmaktadır.
Peugeot e-Legend

Listemizdeki en iyi ve konsept olarak kalmayacak vasıta modellerinden biri de Peugeot’un e-Legend modelidir. İlk olarak 1970 senesinde ticarileştirilen Peugeot 504, Peugeot’nun en popüler modellerinden biri oldu. 1974’te Peugeot ve Volvo arasındaki bir ortaklık gerçekleşti. Bu sayede 2.7 litrelik V6 motorlu 504 Coupe modelleri karşımıza çıktı. E-Legend, Peugeot’nun elektrikli muscle otomobil modelidir. Retro görünümüne ve ümit verici performansına karşın yüksek maliyet, aracın konsept olarak kalmasına niçin oldu. 
İkinci El Peugeot İlanları
DS Automobiles E-Tense

Bu konsept otomobile baktığımız vakit gözümüzde Audi’nin R8 modeli canlanmakta. E-Tense, bir zamanlar bir Fransız otomobil üreticisi tarafınca piyasaya sürülen en ümit verici süper otomobildi. Vasıta, 402 hp üreten elektrikli motora haizdir. 
İkinci El DS İlanları 
Renault Trezor

Renault’un dikkat çeken konsept araçlarından biri de Trezor modelidir. Bu model şık ve yenilikçi yapıya haizdir. Verilen bilgilere bakılırsa McLaren elektronik sistemleri ve 28 kWh Li-ion pil ile donatılmıştır. Trezor, 4 saniyede 0’dan 100 kilometre hıza ulaşmaktadır.
İkinci El Renault İlanları 

Bir cevap yazın