Güncellenen Mercedes CLA Shooting Brake Tanıtıldı

a Mercedes CLA Shooting Brake modeli planlandığı şeklinde resmi tanıtımını gerçekleştirmiş oldu. Hali hazırda mevcud bu model güncellenerek kullananların beğenisine sunuldu. Makyajlı Mercedes CLA Shooting Brake modeline ek olarak birde yüksek tavanlı bir varyasyonu daha çıktı. Mercedes bu versiyonunda temel donanım paketine daha eli açık davranıyor.
Güncellenen Mercedes CLA Shooting Brake Modelinin Tasarım Bilgileri

Mercedes in bu modellerde temel donanım paketlerinde eli açık davrandığını belirtmiştik. Peki temel donanım paketinde hangi özelliklere haiz?
Uzun tavanlı varyasyonda artık standart donanım paketi olarak LED High Performance isminde far modellemesi mevcut. Daha evvelde ileri donanım paketlerinde sunulan Hyper Blue ve Spectral Blue renk seçenekleri de gene bu pakette yer ediniyor. Ek olarak 17 inç boyuta haiz jant seçeneği de standart donanım paketinde mevcut. Gene yüksek donanım seçeneğinde bu jantları çeşitli tasarımlarla değiştirebileceksiniz.
Modelinin arka kısmındaki dörtlü egzoz yapısı ve Piano Black renk özellikli arka tampon oldukça şık duruyor. Derhal yan kısımlarda ki karbonfiber detaylar da eklenince supersport bir otomobilden farkı kalmıyor.
Ön bölümde ise Mercedes markasının bizleri alıştırdığı havalandırma ızgarası ve far tasarımı bulunuyor. Son olarak yan kısma geldiğimizde ise Piano Black renk özelliğine haiz paslanmaz çelik ve 17 inç bir jant bizleri karşılıyor.
Mercedes CLA Shooting Brake modelinin iç kısmında ise kabin içinde çift ekranlı bir multimedya sistemiyle karşılaşıyoruz. Yeni model MBUX yazılımı ile oldukça daha işlevli bir sisteme haiz olacak. Burmester ses sistemi ise opsiyon olarak eklenebiliyor. Koltuklarda ise Artico deri ve kumaş karışımı bir tasarım bizleri karşılıyor.
Shooting Brake Modelinin Donanım Özellikleri

Güncellenen CLA Shooting Brake modelinin kaputunun altında artık 48 KWh’lık hibrit bir elektrikli motor mevcut. İçten yanmalı kısmında ise artık neredeyse tüm Mercedes-Benz araçlarda gördüğümüz 2.0 litre turbo motor mevcut. Bu motor bloğu 310 beygir güç ve 400 Nm tork üretebiliyor. AMG CLA 45 S ise çift turbolu motor bloğu yardımıyla 425 beygir güç ve 500 Nm tork üretebiliyor. Bahsettiğimiz iki modelde 8 ileri otomatik vitesli ve çift kavramalı şanzıman mevcut. Ek olarak her iki model de tüm tekerlerden çekiş özelliğine haiz olarak geliyor. Mercedes CLA 45 S Shooting Brake modelinin 0’dan 100km/h hıza yalnızca 4.1 saniyede çıktığını belirtelim.
Peki ya siz yeni modeli {nasıl} buldunuz? Lütfen yorumlarda emareniz.
Sıfır Kilometre Mercedes Modelleri

Bir cevap yazın