Great Wall Avrupa Pazarına Açılıyor

Çinli üretici Great Wall, Avrupa pazarına açılıyor!
Çinli otomobil üreticilerinin son zamanlarda otomotiv pazarlarındaki payları artışa geçti. İlk etapta kendi ülkelerindeki pazar paylarıyla ilgilenen ve bu mevzuda emek harcamalar yürüten markalar şimdilerde Avrupa pazarıyla da ilgilenmekteler. Great Wall, Ora ve Wey markalarının Avrupa pazarına açılması adına otomobil satış grubu Emil Frey ile antak kalma imzalamıştır. Avrupa pazarında otomobil satışlarına devam edecek olan marka tüm Avrupa’da başarıya ulaşmış olmayı hedeflemekte. Great Wall’un Avrupa pazarına açılması ile alakalı detayları sizler için derledik.

Great Wall Avrupa Pazarına Açılıyor! Emily Frey ile Antak kalma Yapılmış oldu
Otomobil üreticisi Münih’teki IAA Fuarı’nda Avrupa pazarına girme düşüncesini açıklamıştır. Şimdilerde ise şirket faaliyetlerine yoğunlaşmıştır. Ek olarak ilk olarak Almanya’da pazara girmeyi düşünmekte. Ilkin tamamen elektrikli olan Ora Funky Cat modelinin 4. çeyrekte satışa sunulması planlanıyor. Firmanın markası olan Wey de Emil Frey’in Coffee 01 plug in-hibrit SUV’u tanıtacağı Almanya’da ilk olarak satışa sunulacaktır.
Firmalar şu anda markalarının Avrupa pazarında {nasıl} büyük bir hisse alabileceğini düşünmekteler. Planlar ışığında Almanya’nın peşinden Avrupa’daki pek fazlaca değişik ülkede otomotiv üreticilerinin araçlarının satılması beklenmekte. Geçtiğimiz dönemde ise elektrikli otomobil markası Ora’ya ilişkin modellerin resmi olarak Avrupa’ya giriş yapmış olduğu açıklanmıştır. Çinli şirket, Münih’te düzenlenen IAA Mobility 2021 fuarında modellerini tanıtıma çıkartmıştır. Modeller ise şu şekilde; 01 Cat, 02 Cat ve 03 Cat olarak isimlendiriliyor.
Great Wall Avrupa Pazarı Başkanı Xiangjun Meng, şu şekilde bir açıklamada bulunmuş oldu: “Great Wall Motors için bu, Avrupa yolunda bir dönüm noktasıdır.  Emily Frey ile olan bu ortaklık projesi, pazara girişimizin ve müşterilerimize giden yolun rotasını belirlemektedir.”
Başkan Xiangjun Meng ifadelerinde de yer almış olduğu şeklinde Emily Frey ile meydana getirilen ortaklık Avrupa pazarına girişin en mühim adımlarından biridir. O şekilde ki bu pazarda yer almak marka için oldukça mühim bir prestiji ifade ediyor. Böylelikle müşterilerin beklentileri ve pazarın nabzını yakalamak amaçlı emekleri ileriki zamanlarda hayata geçireceklerdir. Çinli otomobil üreticileri elektrikli araçlar mevzusunda oldukça iddialılar. Fakat Almanya’da satışa sunulması beklenen modeller hakkında hemen hemen bir fiyat bilgisi mevcut değil.
ARABAM GARAJ
Arabam Kaç Para

Bir cevap yazın