GR İmzası Taşıyan Yaris Cross GR Sport Geliyor!

GR imzası taşıyan Yaris Cross GR Sport ile tanışmaya hazır olun.
Toyota’nın B-SUV segmentindeki başarıya ulaşmış temsilcisi Yaris Cross için GR desteği geliyor. Şaside meydana getirilen bazı iyileştirmeler otomobilin yol tutuşa oldukça mühim tesir etmekte. Direksiyon hassasiyeti için yenilenen bir süspansiyon sistemi de Toyota Yaris Cross GR modeliyle gelmekte bulunduğunun haberini sizlere verelim. Öyleyse beraber yeni modeli inceleyelim.

İşte GR İmzalı Yaris Cross GR Sport!
Güzel duyu tasarım düzeyinde incelendiğinde oldukça azca değişim yapıldığını görmekteyiz. Bu model yıl sonunda Avrupa’ya ayak basacak. Fakat Avrupa için hemen hemen fiyat bilgilendirmesi yapılmamıştır. Japon otomobil üreticisinin B-SUV yorumu olan Yaris Cross modelinin GR versiyonuyla ilk dikkat çeken özelliklerden biri; yerden yüksekliği olmaktadır. Yeni süspansiyon tasarımı yardımıyla aracın gövdesi, standart Yaris Cross modeline gore 10 mm daha düşüktür. Bu vaka başta sürüş dinamiklerine tesir etmekte. Doğrusu kağıt üstündeki verilere gore, direksiyon hassasiyeti arttı diyebilmek mümkün.

Toyota mühendisleri ise GR versiyonu için 18 inç alaşım jantlarla beraber bazı eklentiler geliştiriyor. Mesela yeni Yaris Cross GR modelinde gaz pedalı tepkisi daha kırılgan ve yumuşaktır. Otomobilin kaputunun altında 1.5 litrelik 118 beygirlik bir motor yer alacak şekilde konumlandırılmıştır. Hem de arka aksta bulunan elektrik motoruyla beraber otomobil dört tekerden çekişe haizdir.
Netice olarak otomobilde hem de daha agresif görünen havalandırma ızgaraları, kırmızıya boyanan fren kaliperleri bulunmaktadır. Yeni alaşım jantlarda ise otomobilin GR imzası taşıdığını gösterir özellikte özellikler bulunmakta. İç mekanda ise spor ön koltuklar, deri döşemeli, üç kollu sportif bir direksiyon simidi ve alüminyum pedallar bulunmakta. Şirketten meydana getirilen açıklamaya gore de Toyota, Yaris Cross ürün gamını genişletmeye iş koşturmacasındadır. İlk kez 2021 senesinde gösterilen Yaris Cross, kısa zamanda büyük bir satış başarısı da göstermiştir. Yeni model de 2022’nin ilk 6 ayında Avrupa’da B- SUV segmentinde yüzde 7.7 hisse elde etmektedir. Tüm Yaris ürün ailesinde ise yüzde 48’lik hisse almıştır. Kendine özgü tasarımı ve iç detaylarının yanı sıra daha keskin bir performans sunmaya hazırlanırken ödüllendirici bir sürüş için de hazırlanmaktadır.
Bu mevzu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
TRİNK SAT

Bir cevap yazın