Google Haritalar’a Yeni Özellik Geldi!

Google Haritalar aracınızın motoruna nazaran en ekonomik rotayı size gösterecek. Geçtiğimiz yıl ABD ve Kanada’da kullanıma giren bu özellik, artık Türkiye’de ve 40’a yakın Avrupa ülkesinde daha kullanıma sunuldu.
Google Haritalar Yeni Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Google haritalar yeni özelliği yardımıyla Dizel, benzinli ve elektrikli araçlara nazaran en ekonomik rotayı belirleyecek. Böylece gideceğiniz güzergaha nazaran yakıt tüketimini en aza indirmenize destek olacak. 
Google Harita Yeni Özellik {Nasıl} Kullanılır?

Mobil cihazınızda Google Haritalar uygulamasını açın.
Google Haritalar’dan bir rota belirleyiniz.
Yola çıkmadan ilkin aracınızın motor tipini seçiniz.
Haritalar, motor tipine ve yol güzergahına nazaran en yakıt tüketimini en aza indirecek rotayı size oluşturacaktır. 
Çevre dostu rota bulma hususi durumunu etkinleştirmek yada dönem dışı bırakmak için yakıt tasarruflu rotaları tercih ete dokunarak yapabilirsiniz.

Örnek verecek olursak; Google Haritalar uygulamasından, eviniz ile işiniz arası 10 kilometrelik ve 12 kilometrelik 2 değişik rota belirleyelim. 10 kilometre olan yol 4 kilometrelik dik tırmanma rotasına haiz. Sadece öteki 12 kilometrelik rotada, dik rampa yerine yalnızca düz yol mevcut. Uygulamanın yeni özelliği bu esnada aracınızın motor tipine nazaran en avantajlı rotayı hesaplayacak. Netice olarak aracınız için en tasarruflu yolculuğu yapmanıza olanak sağlayacak.
Peki ya siz Google Haritalar uygulamasının yeni hususi durumunu {nasıl} buldunuz?
En iyi Navigasyon Uygulamaları
Sıfır Kilometre Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın