Geri Vites Lambası Yanmıyor? Ne Yapılmalı?

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Birçok araçta yaşanması olası arızalardan birisidir, geri vites lambalarının yanmaması. Kullanıcılar bu problemi çoğu zaman gece vakitlerinde, aynalardan arkaya bakınca anlarlar.Geri vites lambaları yanmaması problemi birkaç sebebe bağlıdır ve yapılması oldukça kolay arızalardan birisidir. Ilk olarak elektrik bilginiz yoksa ve kendiniz uğraşmak istemiyorsanız en yakın oto elektrikçi ustasına gidebilirsiniz. İlk olarak kısa bir denetim ile geri vites lambaları patlak mı değil mi bunu denetlemek gereklidir.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Karbüratör temizliği iyi mi yapılır?
Sonrasında sigorta kutusu açılır ve geri vites lambasının bulunmuş olduğu sigorta denetim edilir. Sağlam ise geri kapatılır.Bir sonraki adımda geri vites müşürü denetim edilir. Arızanın elektrik tesisatında mı yoksa müşür olup olmadığını denetlemek için ince bir kablonun iki ucuda müşüre gelen fişe temas ettirilir. Geri vites lambası yandıysa , vites müşürü bozuktur. Bazı araçlarda geri vites mandalı da arıza verebilmektedir. Kırılan mandallar çok çok fazla masraflı olabilmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Buji Yağlanması Ve Kararması Niçin Olur? Iyi mi Temizlenir?Elektrikçi ustaları hususi denetim kalemleri ile bu benzer biçimde sorunları fazlaca kısa sürede çözebilmektedir. Bu benzer biçimde işlemler hakkında teknik bilgiye haiz değilseniz ustasına götürmenizi tavsiye ediyoruz. Elektrik işinde en küçük bir hata, büyük sorunlara sebebiyet verebilmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir