Geleceğe Dönüş Otomobili DeLorean Alpha 5 Geri Döndü

Geleceğe dönüş otomobili DeLorean Alpha 5 yeni versiyonuyla tekrardan sahneye çıktı. Geleceğe Dönüş (Back To The Future) filmi ile meşhur olan spor otomobil şimdi daha çağıl bir görünüme haiz. Ek olarak elektrikli motoruyla da Alman otomobil üreticisinin çevre bilinci bulunduğunu kanıtlar özellikte. İlk olarak 70’lerde ortaya çıkan DeLorean süre içinde fena günler geçirmişti. İflasını veren şirket şimdi “Alpha5” adını verdiği spor otomobillere sektöre iddialı bir dönüş yapıyor. Bununla beraber bu vasıta otomobil üreticisinin piyasaya sürdüğü tek model olan DMC-12 örnek alınarak tasarlandı.

Geleceğe dönüş otomobili DMC-12 piyasaya sürülmesine karşın oldukca büyük tesir oluşturamamıştı. Sadece filmimizde kullandıktan derhal sonrasında dünyanın her yerinde ünlendi. 1985’te ilki gösterilen üçlü film serisinin her filmimizde modifiye edilerek aynı vasıta kullanıldı. O zamanlar için oldukça olağan dışı bir tasarımı olan vasıta, hakkaten gelecekten gelmiş benzer biçimde görünüyordu. Şimdi ise çağıl haliyle tekrardan karşımıza çıkıyor.
Yeni Dış Tasarımıyla Geleceğe Dönüş Otomobili

Vasıta gelecekten geldiğini iddia eden bir otomobile yakışır şekilde oldukça fütüristik bir dış tasarıma haiz. İnce LED farları yatay birer satır benzer biçimde görünen aracın kapıları ise hayranlık oluşturacak cinsten. 4 yolcu kapasiteli aracın iki tane yukarı doğru kanat şeklinde oluşturulan kapısı var. Arka kısımdaki koltukları da kapsayan bu kapılar ile vasıta kanatlanıp uçacakmış bir görünüme haiz.

Geleceğe dönüş otomobili genel olarak ince dokunuşlu hatlara haiz. Her ne kadar aracı  genelinde sadeliğin asaleti yer alsa da arka kısımdaki DeLorean logosu asla mütevazi değil. Sadece ebatlarına karşın stop lambaları ile uyum içinde. Ek olarak arka camın üstünde yer edinen rüzgarlık da eski halinden ilhamla arka kısmı kaplıyor.
Alpha5 Teknik Özellikler
Geleceğe dönüş otomobili enerjisini elektrikli motorundan alıyor. Bu motor yardımıyla 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniye hıza çıkma potansiyeline haiz. Ek olarak kuvvetli bataryası ile tek şarjla 480 km menzil yol kat ediyor. Ek olarak Amerikalı otomobil üreticisi aracın maksimum hızı da 241 km/s olarak deklare etti.

Son olarak geleceğe dönüş otomobilini yeni halinin fiyatı hemen hemen net değil. Ek olarak araçtan bir tek 88 tane üretilecek. Bunlar için de gelecek günlerde ön siparişler alınacak. Yenilenen otomobilin 2024 senesinde trafiğe çıkması planlar içinde.
Geleceğin, Geçmişteki Sureti: Dmc-12 Delorean

Bir cevap yazın