Ford’un Efsaneleşmiş Modeli Branco Avrupa’da Tekrardan Satışta

Ford’un efsaneleşmiş modeli Branco, otomotiv şirketinin ilk ürettiği arazi aracıdır. Bu yüzden kullanıcılarda ve Ford otomotivde yeri ayrıdır. İlk üretilen nesli 1966’da ortaya çıktı ve 1996 yılına kadar 30 yıl süresince üretimde kaldı. Arkasından sedan araçların popülerliğinin artması ile ve SUV araçların popülerliğini yitirmesi ile üretimden kalkmıştı. Fakat 20 yıl sonrasında tekrardan SUV araçlar popülerleşmeye başladı. Fırsattan yararlanmak isteyen Ford yöneticileri bu efsaneleşmiş modeli yine satışa sundu.
2022 Ford Branco Hakkında Detaylar

Ford’un efsaneleşmiş modeli Branco 25 senelik verdiği moladan sonrasında yine yollara düştü. Ford’un Tasarımcı ve mühendisleri bu aracı Jeep Wrangler modeline rakip olarak tasarladılar. Ford Branco ile ilgili can bunaltan durumlardan birisi yalnızca sınırı olan sayıda üretilebilecek olmasıdır. Fakat kaç tane üretileceği mevzusunda net bir sayı verilmiyor. Eğer oldukça azca üretilirse, bu vasıta hakkaten oldukça astronomik sayılara alıcı bulabilir.
Ford’un baş mühendislerinden olan Matthias Tonn Branco hakkında şunları söylemiş oldu, “Branco Ford’un en sağlam ve en iyi arazi aracıdır. İkonik Branco arazi aracının yeni nesil teknolojiyle birleşmesi ile yeni bir off-road ikonu oluşacak benzer biçimde gözüküyor. Avrupa’daki müşterilerimizin Ford’un efsaneleşmiş modeli Branco ile bir an ilkin buluşmalarını istiyoruz.
Ford’un Efsaneleşmiş Modeli Branco’nun Özellikleri
Ford Branco, her biri dönüştürülebilir olarak, tekrardan oluşturulabilen iki yada dört kapılı bir SUV olarak kullanıcılara değişik seçenekler sunuyor. Şu demek oluyor ki aynı Jeep Wrangler modelindeki özelliğe haizdir. Fakat Ford’un efsaneleşmiş modeli Branco oldukça daha iyidir. Bunun sebebi çerçevesiz bir kapı düzenine haiz olması ve kapıların vasıta içinde hususi kılıflar ile taşınabilmesidir.
Ford Branco 10 hoparlörlü B&Q üst düzey ses sitemiyle beraber geliyor. Ek olarak 360 derecelik geri görüş kamerası yardımıyla off-road yaparken, aracınızı profesyonelce kullanabileceksiniz. Ek olarak Apple CarPlay ve Android Auto benzer biçimde teknolojileri de içinde barındırıyor. Bu teknolojileri de 12 inçlik bir multimedya sisteminde gösteriyor.
Arazi aracı olarak Ford yetkililerine nazaran, kilit özelliğine haiz arka diferansiyel ve denge çubuğuna haiz olacak. Ford Branco ek olarak birçok aksesuar ile satın alınabilecek. Bunlardan bazıları aracın arkasına takılabilen çadırlar, aracın üst kısmına takılabilen çadırlar, yan tente, tavan rayları, eşyalarınızı taşımak için bir sürgü sistemi vb.
Branco’nun Avrupa versiyonu ile ilgili teknik bir detay hemen hemen paylaşılmadı. Yalnızca dört kapılı olacağı belirtiliyor. Donanım paketleri ve fiyatlar hakkında da hemen hemen bir informasyon yok.
ABD’de Satılan Ford Branco Motor Özellikler

Standart pakete haiz Branco’nun motor bloğu, 300hp beygir gücüne ve 441 Nm tork gücüne haizdir. 2.3 litrelik turboşarjlı EcoBoost sıralı dört silindir bir motordur.
Bir öteki motor seçeneği 2.7 litrelik çift turbolu Ecoboost V6 silindirlidir. Bu motor ise 330 beygir gücü ve 563 Nm tork üretir. 10 vitesli otomatik şanzımanla sunulur.

Boyutlar

Dingil Açıklığı

2,550mm

Uzunluk

4,440mm (iki kapılı)
4,839 (dört kapılı)

Genişlik

2,014mm

Yükseklik

1,814mm

 
Sıfır Kilometre Ford Modelleri

Bir cevap yazın