Ford’dan Yeni SUV Modeli: Everest

Günümüzün sevilen markalarından önde gelen Ford, yeni SUV modelini tanıttı. 2022 Ford Ranger’dan esin alınarak tasarlanmış olan Ford Everest ile tanışın…
Ford Everest’in Örtüsü Kalktı
2023 Ford Everest’te Ranger’dan izler mevcut. Demek istediğimiz Pick-up tasarımı bir SUV’a uyarlanmış. Böylece Everest’in içinde devasa bir yaşam alanı oluşmuş. Aracın iç mekanında 10,1 inç boyutlu bir ekran mevcut. Söz mevzusu bu ekran, Ford’un SYNC 4 sistemi ile eşleştirilmiş. Aracın iç mekanın büyüklüğünü küçümsemek pek doğru olmayacaktır. Bu sebeple otomobil opsiyonel olarak 12,3 inç boyutlu bir ekran ile de tercih edilebiliyor. Bahsettiğimiz şey dijital gösterge ekranı de ilgilendiriyor. Otomobili alacak kişiler, 8 inç ya da 12,3 inç boyutundaki dijital göstergeyi seçme olanağına sahipler.

2023 Ford Everest Teknik Özellikler
Modelin kaputunun altında Turbo dizel 3.0 litrelik V6 motor bulunuyor. Sadece pazara bağlı olarak değişik seçenekler ile de satışa sunulacak. Bununla birlikte önümüzdeki yıldan itibaren 2.3 litrelik EcoBoost motor da seçeneklere eklenecek. Şanzımanı ise motora bağlı olarak 6 ileri manuel yada 10 ileri otomatik vites tercih edilebilecek.
Üçüncü Nesil Everest dört değişik donanım seçeneğine haiz. Bunlar:

Ambiente,
Trend,
Sport ve
Platinum

Yeni Ford Everest’te güzel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Bahsettiğimiz sistem kaçınma manevrası. Doğrusu kent ve otoyol hızlarında çalışmak suretiyle tasarlanmış, önde yavaş giden yada duran araçları tespit eden radar ve kameralardan oluşan bir sistem.

Dış Tasarım

Yeni Ford Everest tasarlanırken Ranger’ın tasarımından esin alınmış. Sadece daha da genişletilmiş bir halde. Bu sayede 2023 Ford Everest adeta bir dev haline geldi. Otomobilin, yüksek yapısı, büyük ızgarası, şerit LED farları ve arka kısmını topyekün kaplayan aydınlatmaları dikkat çeken detaylarından. Üstelik Ford Everest, 80 santimetre’lik su birikintilerinden oldukca rahat bir halde geçebiliyor. Otomobilin tavanına ise 80 kilogram’lık yükleme yapma şansına sahipsiniz.
Üçüncü Nesil Everest, bireysel sürücüler için tasarlanan bir otomobil. Sadece bu otomobilin Fransa’da yeri bir ayrı. Bunun sebebi ise bundan önceki (ikinci) nesil Everest’in Fransa ordusu tarafınca personel taşımacılığı için kullanılan bir SUV olması.
Ford, 2023 Everest için fiyat ve çıkış zamanı belirtmedi. Sadece 2023 Ford Everest’in Türkiye’ye gelme olasılığı oldukça düşük şeklinde…

Sıfır km Ford modelleri ve tutarları

Bir cevap yazın