Ford Yarım Milyon Aracını Geri Çağırıyor

Ford yarım milyon aracını geri çağırıyor. Sevilen markanın iki popüler modelinde yangın riski mevcut. Bu sebeple arka potansiyel yakıt sızıntısı sebepli kazaların önüne geçmek istiyor. Bu da 500 binden fazla otomobile denk geliyor.
Artık otomobil üreticileri risk almak istemiyor. Bundan dolayı devamlı olarak araçların geri çağrılmasına alışkınız. Fakat Ford’un son uyarısındaki vasıta sayısı o denli fazla ki herkesi endişeye sürükledi. ABD’li otomotiv üreticisi en popüler iki modelinde yangın tehlikesi içeren bir kusur tespit etti.
Ford Yarım Milyon Aracını Geri Çağırıyor

Üreticiden gelen son açıklamada, bu yıl ikinci kez Bronco Sport ve Escape modelleri için uyarı içeriyor. Firmanın paylaşmış olduğu yazıya nazaran yangına yol açması ihtimaller içinde bir çekince mevcut. Bunun temel sebebi ise potansiyel yakıt sızıntısı. Ford’un açıklamasına nazaran çatlamış bir yakıt enjektörü, sıcak yüzeylerin yakınında yakıt yada yakıt buharının birikmesine niçin olursa yangın çıkabilir. Bu çekince 2020 ile 2023 yılları aralığında üretilmiş Ford Escape modelleri için geçerli. Ek olarak 1,5 litre 3 silindirli motora haiz Bronco Sport modelleri için de.
Ford Bu Çağırmadan {Nasıl} Etkilenecek?

ABD’li otomobil üreticisi Ford yarım milyon aracını geri çağırıyor. Hatta bu davet aynı modeller için bu yıl ikinci davet. 2022’nin başlarında gösterilen bir öteki uyarıda da Bronco Sport ve Escape’in yağ sızıntısı sonucunda alev alabileceği yer almıştı. Sadece son yakıt enjektörü hatasının vasıta sahiplerinin yüzde 0,38’den daha azını etkileyecek benzer biçimde. Fakat tedbiri elden bırakmamak adına çağırıyor. Bu çağırma Ford’a olan itimatı zedeleyecek mi hep beraber göreceğiz. Halihazırda Ford dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi. Çoğu zaman ürettiği geniş, ferah ve sağlam otomobiller ile adından söz ettiriyor.
Sıfır KM Ford Modelleri

Bir cevap yazın