Ford Metaverse Hayatına Havalı Bir Giriş Halletmeye Hazırlanıyor

Ford Metaverse hayatına havalı bir giriş hayata geçirmeye hazırlanıyor. Daha ilkin Nissan ve Toyota sanal evrende yerini almıştı. Şimdi de Ford 19 ayrı model ile sanal evren de boy gösteriyor. ABD’li otomobil üreticisi en sevilen modelleri ile sanal görünürlük kazanmayı hedefliyor. Aslına bakarsak otomobil devi ilk olarak 2022!nin başlangıcında sanal evrene adımını atmıştı. Hatta Ford Türkiye, “Geleceği Bugünden Yaşa” sloganı ile beraber otomotiv sektöründe bir ilki gerçekleştirmişti. Bu anlamda Ford Dijital Stüdyo’yu tamamen sanal evrene taşımıştı. Öyleki ki Decentraland’de 6 parsellik bir stüdyoda modellerini sergilemişti.
Ford Metaverse ile Yeni Başarıların Ardında
Ford hem Türkiye’de hem de dünya genelinde oldukça başarıya ulaşmış bir marka. Şimdi ise gözünü sanal evrene dikmiş durumda. Bundan dolayı NFT ve Metaverse dünyasında yerini sağlam kılmak için adımlar atıyor. Son olarak 19 müracaat ile sanal evrende yer alacağı ortaya çıktı. ABD Patent ve Marka Dairesi (USPTO) avukatı olan Mike Kondoudis, Twitter hesabında mevzu ile ilgili bir paylaşım yapmış oldu. Burada Ford’un başta Mustang, Lincoln, Raptor ve Transit şeklinde modellerinin de içinde yer almış olduğu 19 modeli için marka başvurusunda bulunduğunu deklare etti. İşte o paylaşım:


Ford Sanal Bir Pazar Oluşturmayı Hedefliyor

Tüm bu başvuruların elbet ki bir amacı var. Ford Metaverse ile sanal bir NFT pazar yeri oluşturmayı hedefliyor. Ek olarak Ford indirilebilir sanat eseri, metin, ses ve videolar da oluşturmak istiyor. Ek olarak indirilebilir vasıta parçaları, aksesuarlar ve çıkarmalar da hedefler içinde içeriyor. Ford bunu hedefleyen ilk marka değil. Daha ilkin Hyundai, Mercedes-Benz, Bentley de bu anlamda girişimlerde bulunmuşlardı. Kısa sürede otomotiv sektöründe adımların giderek yaygınlaşması umut ediliyor.
Metaverse Otomobilleri Otomobil Sektörünü {Nasıl} Etkileyecek?

Bir cevap yazın