Ford Gt MK IV! Pistlerde ve 1.4M Fiyata Haiz

Ford otomobil şirketi, 1950’lerden bu yana spor otomobil mevzusunda oldukça başarı göstermiş işler çıkarıyor. Bilhassa efsaneleşmiş Ford GT 40 modeli firmanın yarışlarda ün salmasını elde etmiştir. Günümüzde ise gene Ford otomobil şirketi yarışlara hususi birçok vasıta üretmektedir. Bunlardan birisi de oldukça gelişmiş donanımı ve mükemmel tasarımıyla Ford Gt MK IV oldu.
Ford GT MK IV ile Tarihe Bakış

Ford GT modeli geçmişten günümüze her zamana damga vurmayı başarıyor. GT’nin bugüne kadarki en ihtişamlı modeli olarak gelen Ford GT MK IV modeli oldu. 1967 yılındaki modelle aynı adı taşıyan yarış otomobili günümüze uyarlandı ve yalnızca pistlerde boy gösterecek şekilde tasarlandı.
Le Mans ödüllerine haiz bu efsaneleşmiş aracın kökenlerine saygı duyularak yeniledi. Bu sayede ortaya yabana atılmayacak derecede iyi bir vasıta çıktı. Bu hususi araçtan Ford yalnızca 67 tane üretecek. Bunun sebebi de gene aracın ilk üretim zamanı olmasından kaynaklanıyor.
Donanım ve Performans 
Ford otomobil şirketinin ikonik aracı toplamda 800 beygir güce haiz. Ford, bu aracı GT LM Edition modelindeki V6 motordan bağımsız bir çift turbo EcoBoost motor ile donatıyor. Bu yüzden de Ford GT MK IV modelindeki motor bloğunun LM Edition modeline bakılırsa fazlaca daha büyük bulunduğunu anlıyoruz.
Yeni Ford GT MK IV modelinde birçok mühim güncelleştirme mevcut. Ilk olarak yol tutuşunu iyileştirmek amacıyla dingil mesafesi kısalmış ve bu yüzden de kısmen daha değişik bir şasi ile geliyor.
Tasarım Bilgileri

Bu efsanevi aracın tasarımı da hala ilk günkü benzer biçimde korunuyor. İlk çıkmış olduğu yıllara damgasını vurmuş ve daha ilkin asla olmayan mükemmel bir tasarımla gelmişti. Beklendiğinden fazlaca fazla beğenildi ve üstünden 50 yıl geçmesine karşın hala yeni bir tasarım benzer biçimde gözüküyor. Ek olarak kullanıcılar tarafınca oldukça beğeniliyor. Eski modele bakılırsa sadeleşmiş far takımları ve yan aynaların olmayışı tamamen piste hususi üretildiğinin göstergesidir. Ek olarak vasıta artık daha geniş bir gövdeye ve fazlaca daha büyük bir spoiler modülüne haiz. Bu spoiler aracı oldukça çekici kılıyor.
Ford GT MK IV Modelinin Fiyatı Ne Olacak?

Ford otomobil şirketinin en ikonik aracı doğal ki de ikonik fiyatlara alıcı bulacak. Şirket böyle de sınırı olan kalmıyor. Alıcılar için kısa bir değerlendirme süreci hazırlıyor. Bu aracı alabilmek için adeta bir eklemeden geçiyorsunuz. Müracaat sürecini başarıyla tamamlarsanız 1.7 milyon doları ödeyip bu araca haiz olabileceksiniz. Bu kusursuz vasıta yıl sonuna doğru müşterilerle buluşacak.
Siz bu ikonik aracın tasarımını ve performansını {nasıl} buluyorsunuz ?
Sıfır Kilometre Ford Modelleri

Bir cevap yazın