Fiyatı ve Detaylarıyla Yeni Renault Clio Türkiye’de!

Clio

Renault Grubu’nun en çok satan global modeli Clio, yeni nesliyle Türkiye’de. Bursa’da üretimine başlanan ve Renault’nun hibrit atağının ilk modellerinden kabul edilen 5. nesil Clio’nun tutarları ve bilgileri yazımızda…

Daha ilkin tanıtım haberini yaptığımız, dinamik tasarımı, yeni teknolojileri ve yeni nesil motorları ile öne çıkan 5.nesil Clio Türkiye’de!
Yeni Renault Clio’ya dinamizm ve sportif bir görünüm kazandıran tasarım ayrıntıları bununla beraber modelin aerodinamik performansını da arttırıyor. Bu özelliği ile daha iyi ses yalıtımına katkıda bulunuyor. Yeni CMF-B platform yardımıyla Yeni Clio segmentinde benzersiz iç hacim ve konfor sunarken, daha kuvvetli bir teknolojik donanım ve yepyeni bir tasarım ile de dikkat çekiyor.
Teknolojik donanımları içinde 9.3’’ dikey tablet ekran, Multisense Sürüş Tecrübe Teknolojisi, Auto-hold fonksiyonlu elektrikli park freni B HB segmentinde ilk kez Renault Clio ile beraber pazara sunulan özellikler içinde yer ediniyor. Yeni Clio’da Renault ürün gamında bir üst segmente ilişik özellikler olan; 360° kuş bakışı kamera, Smart Cockpit, Eller Destek Park Destek Sistemi, akıllı telefon ekran yansıtma özelliği, kablosuz şarj ve 7’’ kişiselleştirilebilir sürücü ekranı ilk kez kullanılarak dikkat çekiyor. Yeni Clio’nun 391 litre hacimli (dizel versiyonlarda 366 litre) bagajı ise segmentinin en iyisi olarak öne çıkıyor.

1.0 SCe, 1.0 TCe ve 1.3 TCe benzinli motoru da ürün gamına ekleyen Yeni Clio, Türkiye’de 72 ile 130 beygir içinde değişen yeni nesil dört benzinli ve iki dizel olmak suretiyle varlıklı bir motor seçeneği ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.
Benzinli manuel: 1.0 SCe 72 bg motor yalnızca 5 ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunuluyor. Turbo 1.0 TCe 100 bg motor ise 5 ileri manuel ve yeni nesil X-Tronic otomatik şanzıman ile beraber sunuluyor.
Benzinli otomatik: Turbo 1.0 TCe X-Tronic 100 bg motor 5 ileri manuel ve yeni nesil X-Tronic otomatik şanzıman ile beraber sunuluyor. Turbo 1.3 TCe EDC 130 bg motor ise 7 ileri EDC şanzıman ile sunuluyor.
Dizel manuel: 1.5 Blue dCi 85 bg ve 1.5 Blue dCi 115 bg motorlar 6 ileri manuel şanzıman ile kombine edilmiş olarak sunuluyor.

Yeni Clio, 12 Şubat 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de Joy, Touch ve Icon olmak suretiyle üç donanım seviyesi ile 111 bin TL ile 159 bin 400 TL içinde değişen fiyatlarla satışa sunulacak. Lansman renkleri içinde ilk kez Yeni Clio’da kullanılan Mercan Turuncu ve Demir Mavi renkleri yer ediniyor.
5. nesil Renault Clio 12 Şubat’tan itibaren satışa sunulacak. Fakat bir süre daha 4. Nesil Clio’nun da satışı devam edecek. Yıl içindeki bu satışın %75’in yeni, %25’in ise eski Clio satışı olarak planlandığı açıklandı. Satışı devam edecek olan 4. Nesilde yalnız turbo manuel benzinli motor satışta olacak. Ek olarak, Hibrit motorlu Clio’nun üretimine başlanıldığı ve lansmanının senenin ikinci yarısında yapılacağının planlandığı açıklamalar içinde yer ediniyor.

En güncel otomotiv sektörü haberlerine Otoboom Blog’dan ulaşabilir, aşağıdaki butona basarak tüm Renault modellerine avantajlı fiyatlarla haiz olabilmek için talep oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın