Ferrari Vision Gran Turismo: Sanal Dünyanın Süper Otomobili

Ferrari Vision Gran Turismo sanal dünyanın süper otomobili olarak sahnede. İtalyan süper otomobil üreticisi hiçbir süre seri üretime geçmeyecek kurgusal bir otomobili sahneye çıkardı. Gelecek günlerde Gran Turismo 7’ye eklenecek olan otomobil, benzersiz tasarımıyla dikkat çekiyor. Ek olarak ultra gelişmiş teknik özelliklere haiz.
Ferrari aslına bakarsan ürettiği tüm otomobillerle tüketicilerini etkiliyor. Sadece şimdi yepyeni bir hamle yapmış oldu. Tamamen kurgusal olan modelini tanıttı. Bu hamlesini bir etkinlikte açıklayan üretici, asla gerçek olmayacak modelin tanımını yapmış oldu.
Fütüristik Tasarımıyla Ferrari Vision Gran Turismo

Yeni nesil vasıta oldukça fütüristik bir görünüme haiz. Sadece bir o denli da retro bir tasarımı var. Bu vasıta üretilirken firmanın 1960 ila 1970’li yıllarda sattığı 330 P3 ve 512 S adlı modellerden esin alınmış. Buna gore kendine özgü çıkıntıları, far yapısı ve tek koltuklu kokpiti ile tam bir yarış otomobili edasında.
İşte Sanal Dünyanın Süper Otomobili

Bu süper otomobil ön tasarımı kadar arka tasarımında da dikkat çekiyor. Ek olarak ince arka aydınlatmaları ile kendine özgü bir ışıklandırması var. Fakat kanat ve difüzör tasarımını 499P adlı modelden almış olduğu ilhama borçlu. Ek olarak hiçbir süre gerçeğe dönemeyecek kurgusal aracın motoru da oldukça kuvvetli.
Ferrari Vision Gran Turismo Kuvvetli Motoruyla Dikkat Çekiyor

Kurgusal model GT3 ve 499P adlı yarış otomobillerinde kullanılan 3.0 litrelik çift turbolu motor ile gücüne güç katıyor. Bu sayede tam 1.030 beygir gücünde. Ek olarak 900 Nm değerinde tork üretiyor. Üstelik 0’dan 100 km/s hızlanmasını 2 saniyenin altında gerçekleştiriyor. Aracın maksimum hızı ise 350 km/s.
Ferrari’nin yeni süper otomobili, 23 Aralık itibariyle kendi serisine eklenecek. Böylece oyuncular, bu kurgusal süper otomobili deneyimleyecekler. Son olarak aracın birebir oranlı bir kopyası, İtalya’nın Maranello kentindeki Ferrari müzesinde yerini alacak.
İkinci El Ferrari Modelleri

Bir cevap yazın