Faraday Future Yeni Suv’larla Geliyor!

Faraday Future, Nisan ayında teslimatlara başlamayı hedeflediği için 170 milyon $’a kadar ek ana para artırmayı umuyor.
Faraday Future’un Geri Dönüşü

EA girişimi Faraday Future, FF 91 elektrikli SUV’unu Nisan 2023’te müşterilere teslim etmeyi hedeflemişti. Bu yüzden yatırımcılarla 170 milyon dolara kadar ek ana para için görüşmeler yapıyor.
Mart’ta Üretim Başlamış olacak

Los Angeles merkezli şirket, FF 91’in üretimine Mart 2023’ün sonunda üretim tesisinde başlamayı beklediğini söylemiş oldu. Fakat marka üretime adım atmak için ana para toplamakta oldukça zorlanıyor. Sadece Faraday Future, Perşembe günü mevcut bir yatırımcıdan 30 milyon dolarlık bağlayıcı bir niyet mektubu aldığını söylemiş oldu.
Şirkete bakılırsa, mevcut yatırımcıların da ilk modelinin üretimini desteklemek için ana para sağlamaları umut ediliyor. Firmanın yatırımcı toplantısından son olarak güncellemeler geldi. İlk mevzusu Faraday Future’ın bu hafta başlarında şirket içinde dolandırıcılık iddialarına yönelik uzun süredir devam eden bir soruşturma geçirmeleri. Ek olarak iki yönetim kurulu üyesinin görevden alınmasını isteyen bir yatırımcıyla bir anlaşmazlığı çözmesinin arkasından yönetim değişikliklerini duyurmasının arkasından geldi.

Geçen ay, Faraday’ın yönetim kurulu, eski bir BMW yöneticisi olan CEO Carsten Breitfeld’in yerine şu anda Faraday’ın Çin bölümünü yöneten Xuefeng Chen’i getirmek için oy kullandı. Bununla beraber Kasım ayında şirket, işletme olarak devam etme kabiliyeti hakkında “mühim şüpheleri” bulunduğunu ve FF 91’in teslimatlarını ertelediğini söylemiş oldu.
Faraday Future’dan gelen açıklamaya bakılırsa markanın ilk modeli olan FF 91 adlı elektrikli SUV, en geç 2023 yılının Nisan ayında alıcılarına ulaşmaya başlamış olacak.
Vasıta hakkında marka oldukça ümit dolu konuşuyor. ”FF 91, ilk üretim aracımız ve amiral gemisi modelimizdir. Tamamen elektrikli, otonom kullanıma hazır ve sorunsuz bir halde bağlantılı, performans, zeka ve kullanıcı deneyimindeki son olarak mobilite gelişmelerimizi bünyesinde barındırıyor. FF 91’i görsel olarak yoldaki öteki her şeyden ayıran geleceğe dönük bir tasarım vermemizin sebebi budur.” dedi.
Satılık 2. El Otomobil Tutarları ve Modelleri
Trink Sat!

Bir cevap yazın