Eşarj ve Kadoil Türkiye’deki Elektrikli Vasıta Şarj İstasyon Ağını Genişletiyor!

Enerjisa Enerji‘nin hisselerinin %94’üne haiz olduğu Eşarj şirketi, Akaryakıt şirketi olan Kadoil ile bir iş birliği ile karşımıza çıkıyor. Türkiye’deki elektrikli şarj istasyonu alt yapısı ağını genişletmek için harekete geçen iki şirket, 81 ilde 1.000’in üstünde yüksek süratli şarj aleti hedefliyor. Ek olarak 50 ilde 100 tane yüksek süratli şarj aleti oluşturmayı hedefliyor. Kurulan tüm istasyonlar DC olarak hizmet verecek.
Türkiye’nin Her Şehrine Yüksek Süratli Şarj İstasyonları Kurulacak

Eşarj ve Kadoil ortaklık ile beraber Türkiye’nin tüm noktalarına DC (Yüksek Süratli) şarj istasyonu kuracak. Bu sayede elektrikli araçlar otuz dakika benzer biçimde kısa bir sürede yüzde 80 şarj oranına erişmesi mümkün hale geliyor. Böylelikle Türkiye’de ki şarj ağı genişleyecek hem de kullanıcılar şarj derdi olmadan gezi edecek.

Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, Kadoil ile meydana getirilen iş birliği hakkında şu açıklamaları yapmış oldu;
“Türkiye’nin ilk elektrikli vasıta şarj istasyonu ağı olan Eşarj olarak ülkemize ve insanımıza karşı sorumluluklarımız var. Müşterilerimizin elektrikli araçları tereddüt etmeden tercih etmelerini sağlamak, kesintisiz ve konforlu bir seyahat için yanlarında olmak bizim için fazlaca mühim. Bu aşamada elektrikli vasıta ekosisteminde yer almak isteyen her paydaşla iş birliğine ehemmiyet veriyoruz. Bu doğrultuda öncü ve kapsayıcı bir şirket olarak gördüğümüz Kadoil ile bu iş birliğine imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
“Dünyada büyük bir değişiklik yaşanıyor. Yeni hareketlilik ve elektrifikasyon artık hayatımızın bir parçası olma yolunda. Yaygın bir şarj istasyonu altyapısının kurulması bu değişimin eğer olmazsa olmazıdır. Kadoil olarak bu yeni geleceğe uyum sağlamak ve mevcut yatırımları değerlendirmek için şarj istasyonu altyapısında akaryakıt istasyonlarının tercih edileceğine inanıyoruz. Biz geleceği tasarlarken, son 100 yılda milyarlarca dolar yatırım yaptığımız, akaryakıtla çalışan araçlar için oluşturduğumuz altyapıya haiz, 150 binden fazla çalışanı istihdam eden sektörümüz ön plana çıkacak.
Bu bağlamda sektörün en süratli büyüyen ve en kıymetli markalarından önde gelen Eşarj ile ortaklık yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu projenin yaygınlaşması ile beraber Kadoil güvencesi ile tüm misafirlerimize elektrikli araçlarla hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu iş birliğinin hem firmalarımıza hem bayilerimize hem de ülkemize hayırlı olmasını arzuluyorum” şeklinde konuştu.
Trink Sat!
Arabam Kaç Para?

Bir cevap yazın