Genel

En Süratli Elektrikli Scooter Modelleri 2022

Elektrikli scooterların kullanımı hızla artıyor. Yükselen benzin ve mazot tutarları, vasıta sürücülerinin ceplerine zarar vermeye başladı. Birçok insan ulaşımlarını toplu taşıma araçları, bisikletler ve elektrikli scooterlar ile yapmak istiyor. Gelişemeyen iktisat en çokta insanların ulaşım araçlarını etkiledi. Elektrikli scooter kullanımı hızla artmaya başladı. Her ay daha yeni, daha süratli, elektrikli scooterlar karşımıza çıkıyor. Sadece elektrikli scooter modellerine bakarken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan birçok değişik mevzu var. İşte en süratli elektrikli scooter modelleri…
Dünya’nın En Süratli Elektrikli Scooter Modeli: Rion RE90

Rion RE90 modeli günümüzde satışa sunulan en süratli scooter modelidir. Yarış modellerinden türetilen bu vasıta, birbirinden hususi parçalarıyla karşımıza çıkmakta. Saatte 121 km/s hıza çıkabilen Rion RE90, elektrikli scooter modellerinin Bugatti’si olarak anılmaktadır. 6,6 voltluk bir lityum iyon pille çalışan çift motor, kusursuz güç sağlar. Ek olarak Magura karbon kaliperli çift hidrolik disk frenler, bu scooter modelini kolaylıkla durdurmakta. Bu model tamamen el yapımı olarak üretilir. Türkiye’de satışı gerçekleşmese de yurt dışı satış fiyatı 6.800 Amerikan Dolarıdır.
DUALTRON STORM LİMİTED

200 kilometre menzile haiz bir scooter modelini düşünebiliyor musunuz? 11500 W çift motorlu Dualtron Storm Limited, bu dünyanın en iyi modellerinden biridir. Saatte 100 km/s’ye kolaylıkla çıkabilen Dualtron 9 saatte yüzde yüz şarj olur. Ortalama olarak 50.5 kilogram olan scooter, NUTT Discs-Hydraulic (160mm) + Magnetic fren sistemi yardımıyla etkili performans sunar. Ek olarak ABS fren sistemine haiz olması, fazladan güvenlik sağlamaktadır. Türkiye’de hemen hemen satışa sunulmasa da yurt dışı fiyatı 5.990 Euro’dan başlamaktadır.
WEPED FS

Weped FS, Amerikan merkezli elektrikli scooter üreten bir markadır. Tasarım olarak rakiplerinin peşinde olsa da güvenlik ve sürüş kolaylığı ile dikkatleri üstüne çeker. 72V 50AH SAMSUNG SDI 21700 50E adlı bataryaya haiz olan scooter, 130 kilometre menzile haizdir. Ek olarak 120 kilometre hıza ulaşmaktadır. 55 kilogram ağırlığındaki scooter, çift hidrolik fren disklerine haizdir. Modeldeki en büyük dezavantajlara baktığımız süre alüminyum şase karşımıza çıkıyor. Bu aşama agresif ve adrenalin dolu elektrikli scooter modelinde karbon fiber şase görmek isterdik. Türkiye’de satışa sunulmayan WEPED FS’in ABD’daki satış fiyatı 11.000 Amerikan Doları’nın üzerindedir. Böylece bu model, global piyasaya bakılırsa bile oldukca pahalı.
Kaabo Wolf King GT

Türkiye’de satışa sunulan en süratli elektrikli scooter modellerinden biri Kaabo’nun Wolf King GT modelidir. 4.000W (Max. 8.400W) motor gücüyle kusursuz performans sunar. Saatte 100 km/s hıza ulaşan Wolf King GT’nin menzili 180 km’dir. 52 kilogram ağırlığı, sürüş güvenliğini arttırır. Günümüzde Kaabo Wolf King’in Türkiye satış fiyatı 89.900 TL’den başlamaktadır.
Zero 11X

Türkiye’de etken olarak satışa sunulan Zero 11X, yapısı ve tasarımıyla dikkatleri üstüne çekiyor. 3.200W güç elde eden çift motoru ile dünyanın en süratli scooter’larından önde gelen Zero 11X, 95 km/s hıza kolaylıkla ulaşmaktadır. 100 km menzile haiz olan Zero 11X, Türkiye’deki en iyi elektrikli scooter modellerinden biridir. Ek olarak 55 kilogram ağırlığı yardımıyla etkili yol tutuşu sunar. Zero 11X’in Türkiye fiyatı, artan döviz kurlarından dolayı kati olarak belirtilmemektedir. Bu yüzden yetkili satıcısı ile iletişime geçmeniz lüzumlu. Sadece Zero’nun öteki sevilen model olan Zero 10X’in Türkiye fiyatı 40.900 TL’den başlamaktadır.
İkinci El Elektrikli Scooter İlanları 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün