En İyi Yeni Yıl Otomobil Reklamları

Her yeni yıl ulaştığında otomotiv markaları birbirinden renkli ve yaratıcı reklamlar yayınlıyor. 2022 yılının bitmesiyle beraber markalar yeni yıl için reklamlar yayınlamaya başladı. Yılbaşı ruhuna uygun en iyi 10 yeni yıl otomobil reklamlarını sizler için derledik.
10 Land Rover: Go Beyond This Christmas

Land Rover’ın 7 yıl ilkin yayınladığı yeni yıl reklam filmimizde, bir aile atkı ve eldivenlerini kuşandıktan sonrasında hep beraber yola çıkıyor. Havanın kararmasıyla eve gelirken kapıyı çalıyorlar. Arkasından hep beraber müzikle uğraşmaya başlıyorlar.

9 Mercedes-Benz: Winter Holiday Commercial “Mrs. C”

Mercedes-Benz, her yıl olduğu benzer biçimde bu yılda yeni yıl reklamını  paylaştı. Kızağın çağıl bir versiyonu olarak AMG GT‘yi Nobel Baba sürüyor. Reklam filmindeki çocuk hediyesini ararken 2023 G-Wagen ile beraber Noel Baba geliyor ve Corgi eşeysel köpeği armağan ediyor.
8 Audi: Presents New Santa

Modellerini birer birer yenileyerek tamamen elektrikli model yelpazesine haiz olmak isteyen Audi, reklam filmimizde Noel Baba’yı da tekrardan yaratmış. Reklam filmimizde gelenekselleşmiş Noel Baba’nın aksine zayıf, acımasız ve armağan dağıtma makinesine dönüşmüş. Bu sırada Noel Baba’ya kırmızı Audi RS5 birlikte rol alıyor.
7 Mercedes Benz: Snow Date

Mercedes’in 2016 senesinde yeni yıl için yayınladığı reklam filmindeki baba, kar fırtınasını izlerken oğlu endişeyle onu izliyor. Akşam Mercedes’leri ile beyaz perdenin yolunu tutarken otomobilin sıkıntılı koşullar altında hızla ilerlediğini görüyoruz. Beyazperde salonuna vardıktan sonrasında salonun boş bulunduğunu gören çocuğun morali bozuluyor. Eve dönmek için arkalarını dönerken bir öteki Mercedes geliyor ve kız arkadaşı aşağı iniyor.

6 Toyota: Like No One’s Watching

Dünyanın en fazlaca satan otomobili olan Toyota Corolla, can sıkan olarak görülse de fazlaca sağlam bir vasıta bulunduğunu biliyoruz. Reklam filmimizde sıkıntılı kış aylarında Toyota Corolla Cross dikkat çekmiş.
5 Volkswagen: Gifted Assistant

Volkswagen’in yeni yıl için hazırladığı reklam filmimizde kırmızı bir Tiguan kullanılmış. Reklamda kızak ile kolayca park edilirken ‘En kıymetli eşyalarınız için kolay ters park etme’ sloganına dikkat çekiyor.
4 Ford: A Mustang Holiday Dinner

Ford‘da 2023 yılına girerken yeni yıl reklam filmini paylaşan otomobil firmaları içinde yer aldı. Reklam filmimizde Ford ailesinin öteki üyeleri ile yeni yıl yemeğinde Mustang eşliğinde bir yiyecek masasında toplanıyorlar. Ford’un Noel yemeği reklam filmimizde Formula 1 şampiyonu Vaughn Gittin Jr., Baş Mühendis Ed Krenz benzer biçimde adları görüyoruz.

3 BMW: Christmas Eve at BMW Group

BMW’nin 4 yıl ilkin yayınladığı reklam filmi hala en iyilerin başlangıcında yer ediniyor. Fabrikanın Noel zamanı boş ve kimse çalışmıyorken, fabrikada tek başına çalışan bir mühendis ışıkların açık bulunduğunu fark ederek koridora doğru yürüyor. Arkasından iki tane robotun bir yılbaşı ağacını süslerken görüyor.

2 Chevrolet: Mrs. Hayes Chevy Commercial

Chevrolet’in büyük özenle hazırlanan reklam filmimizde 1950’lerin Chevy’sinin günümüzde hala popülerliğini koruduğu dikkat çekiyor. Fakat Chevy’e reklam filmimizde 2024 Blazer EV SS eşlik ederek artık yerini aldığını gösteriyor.

1 Kia: Holiday Joyride

St. Jude Hastanesi’ndeki ufaklıklara ithaf edilerek hazırlanan reklam filmimizde, hastane ile iş birliği yapılmış. Büyük gerçeklikle hazırlanan ışık gösterisi ve EV6 GT ile ufaklıklara moral verilmiş. Şimal Kutbunda fiilen olmasa da hastanedeki çocuklar bir geziye çıkmış. Ek olarak Kia satılan her otomobili ile beraber St. Jude hastanesine bağış halletmeye devam ediyor.

Trink Sat!

Bir cevap yazın