Elon Musk Tesla Şirketindeki CEO’luk Görevini Bırakabilir

Günümüzde hepimizin aklına Elon Musk dendiğinde ilk olarak Tesla geliyor. Lakin bu durum değişebilir. Bildiğimiz suretiyle iş insanı Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın almıştı. Fakat bu satın almanın peşinden, Musk’ın ortağı olduğu şirketlerde ve Twitter’da bazı problemler ortaya çıktı. Şirketlerde, Elon Musk’ın Twitter’a fazla ehemmiyet vermesinden kaynaklı kaygı duyulması mesele yaratırken, Twitter’da ise Elon Musk’ın platformu satın almasının peşinden büyük bir gelir kaybı yaşandı. Bilhassa Twitter kanalında meydana gelen mesele ise Musk’ın Tesla’nın CEO’su olmasından kaynaklı olarak görülüyor. Şundan dolayı birçok rakip otomobil üreticisi Musk’ın peşinden platformdan çekilme yada reklamlarını durdurma sonucu aldı. Bu da Twitter’ın gelirlerinin düşmesine niçin oldu. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Elon Musk Tesla CEO’su Olmak İstemiyor
Başlangıçta bahsettiğimiz tüm olumsuzlukların peşinden ise Elon Musk, artık hiçbir firmanın CEO’su olmayı istemediğini deklare etti. Bu açıklamanın üzerine iş insanoğlunun, Tesla’nın yönetim kuruluna yerine geçecek kişiyi bile söylediği iddiaları ortaya çıktı. Tesla’nın yönetim kurulu üyesi James Murdoch da bu açıklamayı doğrular özellikte konuştu. Fakat James Murdoch tarafınca bir doğrulama olsa bile sonuçta bu mevzuda resmi bir izahat olmadı. Lakin Elon Musk, artık Tesla CEO’su olmak istemiyor. Biz de bunu görebiliyoruz. Bilhassa de Musk’ın bir öteki şirketi olan SpaceX projelerinde fazlaca daha heyecanlı olması bu duruma bir gösterge olarak sayılabilir. Öteki taraftan ise iş insanının Twitter platformunu da satın alması adeta yeni bir arayışa girdiğini gösteriyor olabilir.

Bazı kaynaklara nazaran ise Musk, Twitter için de yeni bir CEO arıyor. Açıkçası bu mevzuda bu şekilde bir durum olacağını düşünmüyorum. Şundan dolayı Musk, her ne kadar işler pek yolunda gitmese de Twitter platformunda yaşamış olduğu süreçten memnun şeklinde gözüküyor. Şu anlık ise doğal olarak ki tamamı bir tek bir tahmin. Gelecek günlerde bu mevzular üstüne bir izahat gelirse hepimiz de tüm sorularımızın cevaplarını bulabiliriz. Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Elon Musk’ın Twitter Ile alakalı Son Açıklaması İçin Tıklayınız⇒

Bir cevap yazın