Elon Musk Deklare etti: Tesla Otonom Sürüş Artık Daha Pahalı Olacak!

Elon Musk deklare etti; Tesla otonom sürüş artık daha pahalı olacak! ABD’li otomobil üreticisinin CEO’su Elon Musk sürücü asistanı yazılım maliyetlerinin arttığını söylemiş oldu. Bununla beraber otonom araçların fiyatlarının da otomatikman artacağı belli oldu. Buna bakılırsa 5 Eylül itibariyle sürücü asistanı yazılım maliyetleri 15.000 dolar değerinde olacak. Her geçen gün sürücüsüz araçların popülerliği artıyor. Bu anlamda en başarı göstermiş olan markalardan birisi olan Tesla, bu zamana kadar teknolojik altyapısıyla adından sıkça söz ettirdi. Bilhassa Tam Otonom Sürüş (FSD) sistemi yardımıyla kullananların otomobil ile ilişkisini değiştiriyor. Yepyeni kolay vasıta deneyiminin normal olarak ki bir maliyeti var.
Elon Musk Deklare etti: Otonom Sürüş Teknolojisi Artık 15 Bin Dolar

Tesla 2022 yılı içinde bir kez daha Tam Otonom Sürüş (FSD) hususi durumunun kıymetini artırıyor. Musk, sürücü yardım yazılımının maliyetinin erken aşamada 15 bin dolar olacağını deklare etti. 5 Eylül itibariyle gerçekleşecek olan bu fiyat artışı öncesinde sipariş edilen araçlar için geçerli olmayacak. Onlar için gene 12 bin dolarlık tarife geçerli olacak.
İşte Musk’ın Açıklaması

After wide release of FSD Beta 10.69.2, price of FSD will rise to $15k in North America on September 5th.
Current price will be honored for orders made before Sept 5th, but delivered later.
— Elon Musk (@elonmusk) August 21, 2022

Yazılımların otomotiv sektöründeki önemi her geçen gün artıyor. Kendi kendine giden araçlar için de yazılımlar eğer olmazsa olmaz. Bu yüzden fiyat artışı o kadar da anormal bir durum değil. Şu an için ön aşama yazılım fiyatında bir artış olacağını Elon Musk deklare etti. Sadece bundan sonraki süreçte FSD aboneliklerinde de bir fiyat artışı olup olmayacağı bilinmiyor. Şu an için otonom araçlarından Tesla aylık 199 dolar abonelik tutarı alıyor. Otonom sürüş teknolojisi her geçen gün yaygınlaşırken bu tür fiyat artışlarının da daha sık görmemiz mümkün.
Sıfır KM Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın