Elektrikli Vasıta Dönüşüm Kiti Nedir?

Elektrikli araçların popülaritesi artmaya devam etmekte. Böylece içten yanmalı motorların kullanım oranı azalmakta. Artık içten yanmalı motora haiz otomobil sürücüleri, araçlarını ekonomik ve çevreci hale dönüştürmeye çalışıyor. Ek olarak birçok teknoloji şirketi, içten yanmalı motorlu araçlar için elektrikli ve hibrit sistemli teknolojik kitler sunuyor. Bu kitler, aracın hem ekonomik hem de çevreci olmasını sağlıyor. Bu içeriğimizde elektrikli vasıta dönüşüm kiti ve bu kitler hakkında detaylı detayları aktaracağız.
Elektrikli Vasıta Dönüşüm Kiti Nedir?

Elektrikli araçlar, öteki araçlara bakılırsa daha çevrecidir. Ek olarak daha çok ekonomik duruş sergiler. Son dönemlerde elektrikli vasıta sahibi olamayan kişiler, araçlarında elektrikli vasıta dönüşüm kiti kullanmayı düşünmekte. Elektrikli vasıta dönüşüm kitleri, aracın içten yanmalı motoruna hibrit olarak yada yüzde yüz elektrikli dönüşüm olarak montajlanır. Bu kit sonrasında aracınız elektrikli motora haiz olur. Elektrikli motor, yapınak çıkışlı elektrikli araçlar kadar verimli olmaz.
Dönüşüm kitlerini zamanında benzinli araçlara LPG tankı eklenmesi benzer biçimde düşünebiliriz. Bildiğiniz suretiyle LPG, benzinli motorların azca yakıt tüketmesini ve ekonomik olmasını sağlar. Elektrikli vasıta dönüşüm kiti, arabanın daha çevreci olmasını sağlar. Çevreci duruş, yüksek verim ve ekonomiyi bununla beraber getirir.
Dönüşüm Kiti İle Trafiğe çıkmak!
Her ülkede olduğu benzer biçimde bazı Türkiye’de de belirli trafik kuralları ve hükümler bulunmaktadır. Bu hükümler gereğince dönüşüm kitli araçların trafiğe çıkması yasak. İlgili maddeye bakılırsa “Motorlu araçların bir tek elektrikli, hibrit motorlu araca dönüştürülmesinde orijinal imalatçısı hariç tadilat yapılamaz. Aracı bir tek imalatçısı tadilat yapar. Münferit tadilat durumunda da Ek IV ve Ek XI’de belirtilen ilgili maddelerin hükümleri uygulanır.
Elektrikli Vasıta Dönüşüm Kiti Maliyetleri
Elektrikli vasıta dönüşüm kitleri, markadan markaya bakılırsa büyük değişimler gösterir. Temel olarak vasıta dönüşüm kitlerinin maliyetleri 10 bin Amerikan Dolar’ından 100 bin Amerikan Dolar’ına kadar çıkar. Temel anlamda günümüzde Türkiye’de elektrikli vasıta dönüşüm kiti kullanmak pek ekonomik olmaz. Hem ilgilenen servis sağlayıcısının bulunması hem de kafi verim almak fazlaca kolay değildir. Sadece elektrikli arabaların gelişimi, dönüşüm kitlerinin de gelişmesine olanak sağlayacak. Ek olarak seri üretime geçilen dönüşüm kitlerinin maliyetleri fazlaca daha uygun fiyatlı olacak. Bu içeriğimizde “Elektrikli Vasıta Dönüşüm Kiti nedir?” sorusuna ve detaylarına yanıt verdik.
İkinci El Elektrikli Vasıta İlanları 

Bir cevap yazın