Elektrikli Skoda Octavia Geliyor! İşte Detaylar;

Elektrikli Skoda Octavia geliyor. Dünya genelinde en fazlaca satılan araçlardan birisi olan Octavia artık elektrikli versiyonu ile de piyasada yer alacak. Skoda yeni elektrikli versiyonu için tarih verdi.
Elektrikli vasıta pazarına giriş meydana getiren Skoda, en fazlaca satılan modeli için elektrifikasyona başladı. Sevilen modelini elektrikli tahrik sistemi ile tanıştırdı. Böylece Türkiye’de de oldukça popüler olan model için dönüşüm süreci başlamış oldu. Skoda Octavia markanın üretim bandın yüzde 40’ına karşılık ediyor. Bu oldukça yüksek bir oran. Ek olarak model C derslik araçlar içinde da en fazlaca tercih edilenlerden birisi. Bu anlamda Audi A3, Renault Megane Sedan ve Toyota Corolla şeklinde modeller ile rekabet içinde. Şimdi ise elektrikle tanışarak tekrardan doğuyor.
Elektrikli Skoda Octavia İçin Emek harcamalar Başladı

Skoda CEO’su Klaus Zellmer yeni model hakkında şu açıklamayı yapmış oldu: “İçten yanmalı motorlu araçlar, Avrupa pazarında 2035 yılı itibariyle yasaklanacak. Şirketimizin en yüksek satış sayısına haiz modeli olan Octavia için çalışmalarımızı hızlandırdık. 2030 yılına kadar, gelirimizin yüzde 70’ini elektrikli araçlardan elde etmeyi planlıyoruz.” Ek olarak Zellmer, daha geniş kitleleri hedeflediklerini de sözlerine ekledi. Bu yüzden içten yanmalı versiyonların üretiminin de süreceğini açıkladı. Yeni modelin ise 2026’dan ilkin piyasa ile tanışacağını deklare etti.
Artık Piyasaya Elektrikli Modeller Hakim Olacak

Elektrikli Skoda Octavia marka için yalnız bir başlangıç olacak. Üretici sonrasında yedi koltuklu elektrikli bir SUV ve elektrikli crossover modeller ile de piyasadaki yerini alacak. Bunun için de MEB platformundan yararlanacak. Aslına bakarsanız Volkswagen Grup bünyesinde etkinlik gösteren tüm firmalar, elektrikli araçlarını burada geliştiriyor. Burada hayata geçecek olan yeni Octavia modelinin de Volkswagen SSP mimarisini kullanan ilk modellerden biri olması umut ediliyor. Son olarak yeni model averaj 600 km menzil gitme kapasitesine haiz olacak. Ek olarak 200kW’a kadar süratli şarj desteğine haiz olacak. Bunu da 89kW’lık bataryası ile meydana getirecek.
İkinci El Skoda Octavia Modelleri

Bir cevap yazın