Elektrikli Renault ZOE Yenilendi! İşte 2022 Renault Zoe

Yenilenen 2022 model elektrikli Renault Zoe..
Modelde, tasarım olarak bir değişim yapılmadı. Fakat donanım seçeneklerinde yenilenme mevcut. Ek olarak vasıta için ‘gölge grisi’ rengi seçenek olarak bulunuyor. Ek olarak jant tasarımında da yenilikler yapılmış oldu. Zoe için artık üç değişik donanım seviyesi içeriyor. Bu donanımların adları, Equlibre, Evolution ve Iconic.

Yenilenen Renault Zoe  
Renault Zoe yenilenen 2022 modelindeki giriş seviyesindeki standart donanımında yenilenen özelliklere bakalım. İç tasarımda, 10 inç TFT dijital gösterge paneli ve 7 inç multimedya ekranı yer almıştır. Ek olarak manuel klima, hız sabitleme ve kart anahtar bulunmaktadır. Dış tasarımda ise 15 inç çelik jantlar ve manuel arka camlar vardır. 22 kW AC şarj kablosu da yenilenen donanımlar arasındadır. Güvenlik teknolojilerinde ise bir tek gelişmiş acil durum fren sistemi listelenmektedir.
Bir üst basamak olan Evolution donanım seviyesine baktığımız vakit ilk olarak trafik işareti tanıma sistemi karşımıza çıkıyor. Arkasından şeritten ayrılma uyarısı ve şerit takip asistanı şeklinde güvenlik teknolojileri bulunmaktadır. Ek olarak trafik işareti tanıma sistemi, şeritten ayrılma uyarısı ve şerit takip asistanı şeklinde güvenlik teknolojileri vardır. Ek olarak arka park sensörleri, otomatik klima ve navigasyon sistemi bulunmaktadır. Dış tarafında ise yeni 16 inç Eridis elmas kesim jantlar standart olarak yer almıştır.
Renault ZOE’nin Iconic donanım seviyesinde ise yeni 17 inç koyu renk alaşımlı jantlar yer almıştır. Ek olarak ön panjur ve sis lambalarının çevresinde yeni altın renkli detaylar bulunmaktadır. Bununla beraber döşemelerde geri dönüştürülmüş materyaller kullanılmıştır. Iconic donanım seviyesinde, öteki iki seviyede bulunmayan 9.3 inç dokunmatik multimedya ekranı bulunmaktadır.
Ek olarak en üst seviyede,

Elektrikli katlanabilir yan aynalar,
Otomatik uzun far sistemi,
Kör nokta uyarısı,
Elektrikli camlar,
Arka USB girişi,
Geri görüş kamerası,
Ön-arka park sensörleri,
Eller özgür park etme,
Kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi,
Karartılmış arka camlar şeklinde donanımlar bulunmaktadır.

Yenilenen Zoe Teknik Detaylar
Zoe’nin teknik detaylarına bir göz atalım. Iconic donanım seviyesi, 135 PS güç sunmaktadır. Fakat Equlibre ve Evolution’da elektrik motoru 110 PS güç üretmektedir. Tüm donanımlarda ortak olarak 52 kWsa batarya paketi yer almıştır. Batarya giriş seviyesi için 395 km menzil sunmaktadır. Fakat daha kuvvetli versiyonda sürüş menzili 386 km’dir.
Zoe’nin satış fiyatı ise donanımlara gore farklılık gösteriyor. Equlibre 27.700 Euro, Evolution 29.800 Euro iken Iconic 30.900 Euro olarak satışa çıkacak.
Sıfır km Renault Zoe Fiyat Sıralaması

Bir cevap yazın