Elektrikli Otomobillere Itimat Azalıyor

Elektrikli otomobillere itimat azalıyor. Elektrikli araçlara geçiş giderek ivme kazanıyor. Zira hem talep oldukça fazla hem de sektörde ciddi bir rekabet söz mevzusu. Zira otomobil devleri kadar yeni girişimler de sektörde yer ediniyor. Ek olarak hükümetler de bu sürece destek veriyor. Birçok ülkede daha düşük vergi ile avantaj sağlanıyor. Hatta park önceliği şeklinde avantajlar da mevcut. Sadece araştırmalar her şeyin görünmüş olduğu şeklinde olmadığını söylüyor.
Elektrikli Otomobillere Itimat Tam Değil
Internasyonal danışmanlık şirketi KPMG bir araştırma yapmış oldu. Bu araştırmada otomobil endüstrisi içindeki kişilerin elektrikli araçlar ile ilgili düşünceleri ortaya çıktı. Araştırmaya 30 değişik ülkeden 900 otomobil uzmanı katılım sağlamış oldu. Sonuçlar ise elektrikli otomobillere olan güvenin mühim seviyede azaldığını gösterdi.

Meydana getirilen anket sonuçlarına nazaran otomobil yetkilileri 2030 yılına kadar yeni vasıta satışlarında elektrikli araçlara o denli güvenmiyor. Önümüzdeki senelerde satışların bir tek yüzde 10 ila 40’ının elektrikli olacağına dair bir kanı var. Aynı anket geçtiğimiz yıl yapıldığında ise sonuçlar farklıydı. Satış oranı beklentileri yüzde 20 ila 70 olarak çıkmıştı.
Çoğunluk Pazar Lideri Tesla Olmaya Devam Edecek Diyor

Uzmanların elektrikli vasıta pazarına hangi markanın liderlik edeceği mevzusunda ise ortak paydada buluştu. 2030 yılına gelindiğinde Tesla’nın önder olacağı her insanın temel düşüncesi. Bu duruma markanın pazar oranı kaybetmesi bile engel olmayı başaramadı. Ek olarak elektrikli otomobiller mevzusunda Tesla’yı Audi ve BMW’nin takip etmesi beklentiler içinde. Son olarak dördüncü sırada ise Apple yer ediniyor.
İkinci El Elektrikli Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın